توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل راه و شهرسازی بوشهر:
پروژه کنار گذر کنگان ۶۶ درصد پیشرفت دارد
دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۳
مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر گفت: پروژه بزرگراه کنار گذر کنگان در سه قطعه و به طول ۲۹ کیلومتر با مشارکت وزارت نفت در حال اجرا است که با پیشرفت ۶۶ درصدی ۹۲۰ میلیارد ریال برای تکمیل اعتبار نیاز دارد.
به گزارش عرش نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، علیرضا صفایی بعدازظهر امروز در نشست بررسی فعالیت قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) در اجرای پروژه‌های راهسازی در استان بوشهر با بیان اینکه پروژه بزرگراه کنار گذر کنگان نقش مهمی درکنترل ترافیک و کاهش تصادفات دارد اظهار کرد: ایجاد یک مسیر کمربندی و کنارگذر در کنگان می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در بهبود وضعیت ترافیک در این مسیر و شهر کنگان داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه روند اجرایی پروژه بزرگراه کنار گذر کنگان با روندی کندی در حال اجرا است تصریح کرد: ساخت این مسیر از چند سال قبل آغاز شده می‌توان با شتاب بخشیدن به این پروژه، مشکلات ترافیکی خودروهای مسیر هرمزگان، بوشهر، و فارس در شهر کنگان را کاهش داد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر پیشرفت پروژه بزرگراه کنار گذر کنگان را که یکی از پروژه‌های محوری و کلیدی برای توسعه این شهر بندری دانست وخاطرنشان کرد: پس از وقفه‌ای که در این پروژه که به سبب بروز مشکلات ایجاد شد، پیش بینی می‌شود قرارگاه خاتم‌الانبیا امسال در روند اجرایی این پروژه تسریع دهد.

صفایی، پیشرفت پروژه بزرگراه کنار گذر کنگان را ۶۶ درصد اعلام و گفت: پروژه بزرگراه کنار گذر کنگان در سه قطعه و به طول ۲۸ کیلومتر و با اعتبار اولیه افزون بر ۴۰۸ میلیارد ریال اجرا شده است.

وی، با بیان اینکه این مسیر ۲۸ کیلومتری ۲ پل و ۵ تقاطع غیرهم‌سطح طراحی شده بیان کرد: برای این پروژه دو محل برای دوربرگردان و ۵ تقاطع هم سطح با جاده اصلی پیش بینی شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر با بیان اینکه تعهدات وزارت نفت در اجرای این پروژه ۴۰۸ میلیارد ریال است گفت: اعتبار مورد نیاز برای تکمیل پروژه بزرگراه کنار گذر کنگان ۹۲۰ میلیارد ریال است.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 334171