توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
شورایعالی فناوری اطلاعات کشور مقرر کرد؛
تشکیل کمیته برای تعيين تكليف پروژه كارت هوشمند ملي
چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۰۱
کمیته ۷ نفره با هدف مشخص کردن تکلیف برخی موضوعات راهبردی اجرایی پروژه کارت هوشمند ملی براساس مصوبه شورایعالی فناوری اطلاعات تشکیل می شود.
به گزارش عرش نیوز: کمیته ۷ نفره به منظور مشخص کردن تکلیف برخی موضوعات راهبردی اجرایی پروژه کارت هوشمند ملی براساس مصوبه شورای عالی فناوری اطلاعات کشور تشکیل می شود تا ظرف یک ماه، نتیجه را برای طی مراحل بعدی به مراجع ذیربط ارائه کند.

این تصمیم در نهمین جلسه شورایعالی فناوری اطلاعات که با هدف بررسی موضوعات راهبردی فناوری اطلاعات برگزار شد اتخاذ شد؛ همچنین در این جلسه موضوع توسعه کسب و کار و اشتغال حوزه فاوا نیز به مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

بر این اساس، گزارشی در هشت محور از تعاملات بین دستگاهی انجام گرفته برای تدوین خدمات توسعه ای این بخش ارائه شد.

توان افزایی نیروی انسانی، ایجاد فرصت های شغلی، توسعه بکارگیری فاوا، راه اندازی و استمرار کسب و کارهای فاوا، تجهیز منابع کسب و کارهای فاوا، توسعه مدیریت کسب و کارهای فاوا و ایجاد تقاضا در بازار محصولات و خدمات فاوا، از جمله محورهای مورد بررسی در این جلسه بود و براین اساس مقرر شد با توجه به اهمیت این موضوع، جلساتی با حضور معاونان وزرای ذیربط در این حوزه برگزار و این برنامه راهبردی و توسعه ای که مسیر توسعه کسب و کار و اشتغال حوزه ICT را رونق می بخشد، جمع بندی و در جلسه شورایعالی فناوری اطلاعات طرح شود.

تکمیل پایگاه ملی هویتی ایرانیان و پروژه کارت هوشمند ملی از دیگر موضوعات مورد بررسی در این جلسه بود که مقرر شد یک کمیته ۷ نفره متشکل از وزاری کشور، اطلاعات، صنعت، معدن و تجارت، معاون علم و فناوری ریاست جمهوری، رئیس سازمان مدیریت برنامه ریزی، دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات کشور و به ریاست وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تشکیل و ظرف یک ماه، تکلیف برخی موضوعات راهبردی اجرایی پروژه را مشخص و برای طی مراحل بعدی به مراجع ذی ربط ارایه کنند.

بر همین اساس، راهبردها با نهایت توجه به استفاده از حداکثر توان تولید داخل در تولید این کارت، ارائه خدمات با کیفیت و ارزان قیمت، هماهنگی با زیرساخت های دولت الکترونیکی به عنوان یک الزام و ایجاد یک پایگاه هویتی واحد در این حوزه تدوین شود.

با توجه به اهمیت مرکز صدور گواهی الکترونیکی ریشه (CA) و جایگاه آن در نظام اعتبار بخشی خدمات الکترونیکی و لزوم ارتقاء فعالیت های سیاستگذاری این حوزه که بر اساس آیین‌نامه ماده ۳۲ قانون تجارت الکترونیکی شکل گرفته است، ضمن ارائه گزارش از فعالیتهای شورای سیاستگذاری گواهی الکترونیکی کشور ، مقرر شد برخی از افراد این شورا تغییر و با ریاست وزیر صنعت، معدن و تجارت تشکیل و ضمن ارائه گزارش به معاون اول رئیسجمهور، در صورت لزوم با حضور وی، تشکیل جلسه دهند.

منبع: مهر
کد مطلب: 367076