توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مشکلات بیماران سرطانی در ایلام توسط مجمع خیرین سلامت پیگیری می‌شود
چهارشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۳
عضو هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت استان ایلام با بیان اینکه اولویت مجمع خیرین سلامت در ایلام بیماران سرطانی است گفت: با توجه به وجود مشکلات بسیاری که در ایلام وجود دارد، لازم است عنوان مشاور امور خیریه استانداری ایلام ایجاد شود
به گزارش عرش نیوز:
کاظم شفا  در دیدار هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت استان ایلام با محمدرضا مروارید استاندار ایلام، اظهار کرد: جامعه ایلام با توجه به فقری که دارد نمی تواند با قوانین کشوری موقعیت خود را ارتقا بخشد.

وی افزود: به منظور ارتقای جامعه استان ایلام در همه زمینه ها به ویژه در حوزه سلامت نیازمند توجه ویژه مسئولان هستیم.

عضو هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت ایلام با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت در ایلام تصریح کرد: با توجه به اینکه در استان های برخوردار تمامی خدمات پزشکی ارائه می شود این طرح برای مردم این استان ها بسیار مفید است اما در استان ایلام به دلیل عدم ارائه تمامی خدمات پزشکی به دلیل کمبود امکانات و محرومیت ها مردم نمی توانند از طرح تحول نظام سلامت مانند استان های برخوردار در ایلام استفاده کنند و کماکان برای استفاده از برخی خدمات پزشکی به استان های دیگر مراجعه می کنند.

وی گفت: جای خوشحالی دارد که آیت الله محمدنقی لطفی نماینده ولی فقیه در استان و استاندار ایلام نیز عضو مجمع خیرین سلامت استان ایلام هستند و می توان گفت این مجمع یک مجمع نیمه دولتی است و انتظار همکاری بیشتری از مسئولان را داریم.

شفا عنوان کرد: یک سری سازمان های مردم نهاد در استان ایلام فعالیت می کنند که بر اساس اولویت های جامعه کمک های مردمی را جمع آوری می کنند، که با حضور مسئولان ارشد استانی می توان برنامه ها را به خوبی پیگیری کرد.

وی با اشاره به وقوع زلزله ۶.۲ ریشتری در مورموری آبدانان و بروز مشکلاتی در این مناطق افزود: با توجه به وجود مشکلات بسیاری که در ایلام وجود دارد، لازم است که عنوان مشاور امور خیریه استانداری ایلام ایجاد شود.

عضو هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت ایلام تصریح کرد: در حال حاضر در بخش خیریه و خیران ساماندهی آن چنانی وجود ندارد و با ایجاد عنوان مشاور امور خیریه استانداری ایلام می توان در راستای انجام امور خیریه در استان توفیق بیشتری به دست آورد.
منبع:تسنیم
کد مطلب: 307973