توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امسال شش هزار و 500 تن انواع ماهی پرورشی در ایلام تولید می شود
يکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۷
مدیر شیلات استان ایلام گفت: پیش بینی می شود تا پایان امسال بیش از شش هزار و 500 تن انواع ماهیان گرم آبی و سرد آبی از مزارع پرورش ماهی این استان تولید و برداشت شود که 10 درصد بیشتر از سال قبل خواهد بود.
به گزارش عرش نیوز؛'فتح الله سلیمانی' افزود: 180 مزرعه پرورش ماهی گرم آبی و سرد آبی، استخر دو منظوره و همچنین هفت تعاونی صید و صیادی در سطح استان فعال است و یک هزار و 500 نفر نیز بصورت مستقیم و غیر مستقیم در این مزارع اشتغال دارند.

وی تاکید کرد: بیشترین ماهی تولیدی استان در بخش سردآبی مربوط به مزارع روستای کلم (سرد آبی) با ظرفیت 454 تن در شهرستان بدره و ماهی گرم آبی در مزارع شهرستان دره شهر با ظرفیت 100 تن است.

سلیمانی اظهار کرد: با فعالیت های تبلیغی صورت گرفته در راستای افزایش مصرف آبزیان، هم اکنون سرانه مصرف آبزیان در این استان از 250 گرم قبل از سال 75، به بیش از شش و نیم کیلوگرم در سال 93 رسیده است.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت های قابل توجهی برای تولید بیشتر آبزیان در استان وجود دارد، گفت: سازمان جهاد کشاورزی تلاش می کند با اجرای برنامه های مختلف و متنوع، مراکز پرورش ماهی در کنار سدهای استان را توسعه دهد چون این مهم علاوه بر ایجاد اشتغال، باعث افزایش تولید نیز می شود.

مدیر شیلات ایلام یادآور شد: برنامه های در دست اقدام شیلات بمنظور استفاده بهینه از منابع آبی، برنامه پرورش آبزیان در پشت سدهای استان از جمله سدهای سیمره، دویرج و کنگیر است که مراحل اخذ مجوز آنها برای سرمایه گذاران بخش خصوصی در دست اقدام است.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 327872