توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
افتتاح کتابخانه عمومی حضرت علی اکبر (ع) روستای نردین
پنجشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۷
همزمان با هفته دولت کتابخانه عمومی حضرت علی اکبر (ع) روستای نردین در شهرستان میامی با حضور مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
به گزارش عرش نیوز به نقل از مرآت، همزمان با هفته دولت، کتابخانه عمومی حضرت علی اکبر (ع) روستای نردین از توابع شهرستان میامی با حضور مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح شد.
این مراسم با حضور محمدمهدی کریمی فرماندار میامی، حجت الاسلام اسماعیل بهرامی امام جمعه کالپوش، حمیدرضا اسماعیلی بخشدار روستای حسین آباد کالپوش و نورعلی غلامحسین نیا سماکوش مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان و دیگر مسئولین شهرستان برگزار شد.
نورعلی غلامحسین نیا سماکوش مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در حاشیه این مراسم اظهار کرد: با افتتاح کتابخانه عمومی حضرت علی اکبر (ع) روستای نردین در شهرستان میامی، 3758 نفر از روستائیان از کتابخانه بهره مند می شوند.
سماکوش ضمن قدردانی از تلاش های شورای شهر و دهیاری روستای نردین افزود: این کتابخانه با 100متر مربع زیربنا و 4 هزار جلد کتب اهدایی مردمی، توسط دهیاری این روستا، تعمیر و تجهیز شده و به مدت 15 سال به کتابخانه عمومی واگذار شده است.
وی ادامه داد: با افتتاح این کتابخانه شمار کتابخانه های عمومی شهرستان میامی به 4 باب می رسد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با اشاره به اولویت‌های این اداره کل برای ترویج کتابخوانی در میان مردم گفت: توسعه کتابخانه‌های مناطق محروم و نیز اردوگاه‌ها، زندان‌ها و دانشگاه‌ها یکی از سیاست‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در راستای ترویج کتابخوانی در این استان است.
سماکوش تاکید کرد: بیش از 15 روستای پرجمعیت استان سمنان فاقد کتابخانه عمومی است که به دنبال استفاده از منابع اعتباری و نیز ظرفیت خیران برای ایجاد کتابخانه‌های عمومی در این روستاها هستیم.
وی با اشاره به دیگر برنامه‌های این نهاد برای توسعه کتابخوانی در استان سمنان خاطرنشان کرد: نوسازی، بهسازی و ایجاد نشاط در کتابخانه‌های عمومی استان سمنان از دیگر برنامه هایی است که آن را دنبال می‌کنیم.
انتهای پیام/ت
کد مطلب: 392474
 
 


پربازدیدترین