توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار چهارمحال و بختیاری:
جاده دسترسی به کارون ۴ تا پایان دی ماه تکمیل می‌شود
يکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۱
استاندار چهارمحال و بختیاری از اختصاص ۲۸۰ میلیارد ریال اعتبار به تکمیل جاده دسترسی به کارون ۴ خبر داد که تا پایان دی ماه امسال این مسیر تکمیل و آماده بهره برداری است.
به گزارش عرش نیوز؛قاسم سلیمانی صبح امروز در نشست با دانشجویان دانشگاه شهرکرد اظهار داشت: 280 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل جاده دسترسی کارون 4 اختصاص داده شده که تا پایان دی ماه تردد در این مسیر قطعی می‌شود.

بهره‌برداری از جاده دسترسی کارون 4 تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در محور ارتباطی شهرکرد – خوزستان را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

وی افزود: راه‌آهن مبارکه - شهرکرد با پیشرفت فیزیکی 70 درصدی امسال 40 میلیارد ریال اعتبار به خود اختصاص داده است.

استاندار چهارمحال و بختیاری بیان کرد: انتقال آب شهرستان بن به شهرکرد و بروجن 17 سال است که در حال انجام بوده اما تاکنون به نتیجه نرسیده که برای تکمیل این پروژه امسال 140 میلیارد ریال به آن اختصاص داده شد.

سلیمانی خاطر نشان کرد: برای آب روستایی در سال 91 نزدیک به 10 میلیارد ریال اعتبار، در سال 92 تنها 40 میلیارد ریال اعتبار تخصیص داده شده بود اما در سال 93 این اعتبار به 450 میلیارد ریال افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: امسال برای احداث، ترمیم و بازسازی جاده‌ها در این استان 120 میلیارد تومان هزینه شده که این مهم براثر انسجام، وحدت و همدلی مسئولان استان بوده که توانستیم اعتبارات چشم‌گیری را برای استان جذب کنیم.

استاندار چهارمحال و بختیاری از افتتاح 79 پروژه عمرانی 15 اسفند ماه امسال با ویدئو کنفرانس خبر داد که اعتبار هزینه شده برای این طرح‌ها 220 میلیارد تومان بوده است.

سلیمانی تصریح کرد: وجود راه‌ها و جاده‌های حادثه‌خیز در استان بن‌بست بودن استان را تأیید می‌کرد که از اعتبارات ماده 10 و12 توانستیم را‌ه‌های استان را بازسازی کنیم.

وی ادامه داد :همه از یک قوم و ملت هستیم و باید برای منافع استان و توازن منطقه‌ای دفاع کنیم و هر نیرو در چارچوب نظام جمهوری اسلامی با هر گرایشی که دارد برای پیشرفت کشور تلاش و خدمت صادقانه داشته باشد.

استاندار چهارمحال و بختیاری دغدغه فرهنگی را همان جنگ نرم دانست و ضمن تأکید بر رعایت اعتدال در این عرصه خواستار اجرای آموزه‌های دینی و قانونی شد تابه فرهنگ اسلامی، دینی و ملی خدشه‌ای وارد نشود.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 339770