توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
یک متخصص طب سنتی عنوان کرد:
مصرف نوشابه‌های گازدار و فست فودها عامل بوی بد دهان است
چهارشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۷
یک متخصص طب سنتی گفت: مصرف غذاهای فست فودی, نوشابه‌های گاز دار، همبرگر - سوسیس و کالباس بسیار به ایجاد بوی بد کمک می‌کند چون این غذاها در معده به راحتی هضم نمی‌شود و به اصطلاح در معده زیاد می‌ماند و موجب بروز بوی بد دهان می‌شود.
به گزارش عرش نیوز،مریم مقیمی درباره بوی بد دهان اظهار داشت: مصرف غذاهای بیات، غذاهای کارخانه‌ای، غذاهای غلیظ و دیر هضم موجب بروز بوی دهان می‌شود.

به گفته وی همچنین مصرف غذاهای فست فودی, همبرگر و سوسیس و کالباس بسیار به ایجاد بوی بد کمک می‌کند چون این غذاها در معده به راحتی هضم نمی‌شود و به اصطلاح در معده زیاد می‌ماند و موجب بروز بوی بد دهان می‌شود.

این متخصص طب سنتی ادامه داد: مصرف تنقلات بی رزش مانند پفک, چیپس, آبمیوه‌های صنعتی, زیاد خوردن غذا, با هم خوری و برهم خوری‌ها نیز از علل دیگر بوی بد دهان است.

مقیمی اضافه کرد: برای پیشگیری از بوی بد دهان افراد از مصرف انواع نوشابه‌های گاز دار و بدون گاز صنعتی, قهوه، کاکائو، نسکافه, گوشت گاو و گوساله, اب یخ, غذاهای خمیری مانند ماکارونی، الویه، قارچ، سیب زمینی پرهیز جدی داشته باشند.

وی با بیان, طرز تهیه یک خمیر دندان گیاهی گفت: برای تهیه خمیر دندان گیاهی می‌توان گلنار ۲۰ گرم، کندر ۱۵ گرم، سماق ۳۰گرم و تخم گشنیز ۵گرم، همه را نرم بکوبند یا آسیب کنند، مسواک را خیس کنند و به پودر آغشته کنند و مسواک بزنند.

این متخصص طب سنتی افزود: مالیدن مخلوط عسل و نمک و سرکه ماهی حداقل سه الی چهار بار بر دندان‌ها باعث سفید شدن دندان‌ها، بهبود آفت دهان، پاکسازی چرک از لثه و روئیدن گوشت جدید بر لثه می‌شود.

مقیمی خاطرنشان کرد: افراد از مصرف موادغذایی شیرین قنادی مثل نان خامه‌ای و در مجموع شیرینی زیاد بپرهیزند چرا که عاملی برای بوی بدن دهان است و به دندان‌ها آسیب جدی وارد می‌کند.
کد مطلب: 390179