توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
حجت الاسلام رحیمیان:
جهان شاهد افول و رسوایی روزافزون ابرقدرت‌ها است
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۳
تولیت مسجد جمکران رخدادهای نیم قرن اخیر را مؤید رشد بیداری انسان‌ها و افول و رسوایی ابرقدرت‌ها دانست و گفت: امروزه هر جناحی که بیشتر در تقابل با امریکا باشد محبوب‌تر بوده که این جلوه‌ای از صعود ملت‌ها و افول ابرقدرت‌‌هاست.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام محمدحسن رحیمیان در دیدار جمعی از تازه مسلمانان امریکای لاتین مرز رسمی بین انسان‌ها را مرز بین حق و باطل دانست و اظهار داشت: ما مرزهای جغرافیایی، نژادی و قومی را به رسمیت نمی‌شناسیم، از این رو جمهوری اسلامی ایران را وطن تمام آزادیخواهان جهان می‌دانیم.

وی با بیان اینکه موضوع منجی آخر الزمان مشترک بین همه ادیان الهی، غیر الهی و مذاهب اسلامی است، افزود: حضرت امام خمینی (قدس سره) انقلاب اسلامی در ایران را مقدمه و سرآغاز نهضتی معرفی کردند که قطعا به ظهور امام زمان (ارواحنا فداه) منتهی خواهد شد و شرایط امروز جهان نیز بیانگر آن است که به طرف دوران  ظهور در حال نزدیک شدن هستیم.

تولیت مسجد مقدس جمکران رخدادهای نیم قرن اخیر را مؤید رشد بیداری انسان‌ها و گرایش به حق و افول و رسوایی ابرقدرت‌ها بیان کرد و گفت: شاهدان تاریخ 50 سال گذشته دیدند چگونه ابرقدرت‌ها و مستکبرین هر روز ضعیف‌تر و ملت‌های تحت ستم بیدار‌تر و دارای قدرت و نفوذ نقش آفرین در جامعه جهانی شدند.

ایشان تصریح کرد: در 50 سال گذشته امریکای لاتین حیات خلوت و تحت نفوذ شدید امریکا بود و حاکمانش نوکران این مستکبر جهانی بودند اما امروزه هر جناحی که بیشتر در تقابل با امریکا باشد در این منطقه محبوب‌تر است که این جلوه‌ای از صعود ملت‌ها و افول ابرقدرت‌ها است.

حجت الاسلام و المسلمین رحیمیان با اشاره به جنگ 6 روزه اسرائیل با اعراب در سال 1967 میلادی عنوان کرد: اسرائیل در یک جنگ برق آسا صحرای سینا، بلندی‌های جولان و غرب رود اردن را اشغال کرد و سه کشور بزرگ عربی را شکست سختی داد در حالی که مصر در آن زمان قدرت بزرگ جهان عرب و تحت حمایت ابرقدرت شوروی بود.

نماینده ولی فقیه در مسجد مقدس جمکران افزود: اما در سال 2006 میلادی در حالی که اسرائیل بسیار قوی‌تر از قبل شده بود جنگی نابرابر بین اسرائیل تا بن دندان مسلح و حزب الله لبنان درگرفت که حزب الله لبنان با تکیه بر نیروی ایمان و بدون کمترین امکانات جنگی در برابر این به اصطلاح ابرقدرت نظامی جهان ایستادگی و او را وادار به عقب نشینی کرد.

حجت الاسلام و المسلمین رحیمیان معجزه الهی را سبب پیروزی حزب الله لبنان دانست و افزود: این معجزه دو عامل داشت، اول پیوند عمیق با ولایت و پیروی از نایب امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) حضرت آیت الله خامنه‌ای و دوم الهام گیری از عاشورا و مکتب امام حسین (علیه السلام).

وی تصریح کرد: این مصادیق و ده‌ها مصداق دیگر اثبات می‌کند که جهان در حال آماده و نزدیک شدن ظهور منجی آخرالزمان، حضرت مهدی (عج) است.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 358436