توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده مردم آمل در مجلس:
حمله به عوامل انتشار نشریه فرانسوی اقدامی تروریستی است
شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۰۸

به گزارش عرش نیوز؛عزت‌الله یوسفیان‌ملا مبنی بر حرکت زشت و بی‌شرمانه نشریه شارلی ابدو در انتشار کاریکاتور توهین‌آمیز به ساحت پیامبر اسلام اظهار کرد: حضرت محمد (ص) پیامبر رحمت و خوبی‌ها بوده و انوار معنوی آن حضرت در حال تلالو بوده و به هیچ وجه خاموش نمی‌شود.

وی افزود: همانطور که نمی‌توان به تابش بی‌نظیر خورشید خدشه‌ای وارد کرد و بر روی آن تاثیر گذاشت، با اهانت و توهین به ساحت پیامبر اسلام نمی‌توان جلوی نورانیت و تابش اسلام ناب را گرفت در حالی که فقط می‌توان انزجار و نفرت جهانی را با جسارت افزایش داد.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه در نگاه برخی‌ها امروزه جواب افراط، افراط بوده و در مقابل توهین و خون هم جوابی جز همان عمل داده نمی‌شود، گفت: حرکت نشریه فرانسوی به هیچ‌وجه قابل قبول نبوده و فرد یا گروهی نمی‌توانند آن را توجیه کنند.

یوسفیان‌ملا با اشاره به اینکه هم‌اکنون دنیا قلم را آزاد کرده ولی در سایه آزادی قلم نمی‌توان دست به جسارت و بازی گرفتن اعتقادات ملیلیاردها انسان زد، ادامه داد: افرادی هم که پس از انتشار کاریکاتور توهین‌آمیز به سراغ عوامل آن برای انتقام‌جویی رفتند افراد تکفیری بودند که کارشان بدتر از عوامل انتشار کاریکاتور بوده و آنها از لحاظ اسلام ترد شده و مردود هستند.

این مسئول با اشاره به اینکه دین اسلام هرگز خون افراد را بدون محاکمه و تائید اتهام به زمین نمی‌ریزد، اضافه کرد: پس حرکت افرادی که به عوامل انتشار این نشریه حمله‌ور شدند تروریستی بوده و محکوم است ولی بعد این حرکت وقیحانه شارلی ابدو، آنها دوباره در سایه احساسات مردم و مسلمانانی که خدشه‌دار شده حرکت زشتی انجام دادند که بار دیگر دل هر مسلمانی را به درد آورده و حتی احساسات مردم فرانسه که مسلمانان زیادی را در بین خود جای داده است را برانگیخت.

یوسفیان‌ملا گفت: افرادی نادان بدون توجه به احساسات جریحه‌دار شده مسلمانان 28 کشور اتحادیه اروپا که تعدادشان هم عدد بسیار بزرگی است و مسلمانان جهان که دومین جمعیت میلیاردی و اعتقادی دنیا را شکل می‌دهند دست به حمایت از این مجله زدند، حرکتی که هر اهل قلم عاقلی هم آن را محکوم می‌کند.

این مسئول با اشاره به اقدام پاپ رهبر کاتولیک‌های جهان گفت: این رهبر اعلام کرده افرادی که توهین می‌کنند باید منتظر پاسخ بوده و انتظار رحمت و رافت نداشته باشند.

عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی کشور با اشاره به اینکه مردم دنیا هم به موقع در مقابل این حرکت بی‌شرمانه عکس‌العمل نشان دادند، اضافه کرد: کاش دست‌اندرکاران نشریه فرانسوی دوباره دست به اقدام زشت دیگری نمی‌زدند تا خون همکاران خود را هدر نمی‌دادند زیرا ممکن است در این بین افرادی بوده باشند که دخالتی در کاریکاتور، نگارش و انتشار آن نداشتند ولی خون آنها هم ریخته شد و همراه آنهایی که نباید این کار را می‌کردند خون‌شان هدر رفت.


منبع:فارس

کد مطلب: 358733