توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
افتتاح بزرگترین کارخانه آسفالت استان‌های خراسان در فیروزه
دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۰۳
بزرگ‌ترین کارخانه آسفالت استان‌های خراسان با ظرفیت 240 تن آسفالت در ساعت در فیروزه افتتاح شد
به گزارش عرش نیوز . مدیرعامل بزرگ‌ترین کارخانه آسفالت استان‌های خراسان در مراسم افتتاح این کارخانه تولیدی گفت : تاکنون چهار شرکت دل حفره، خیام بتن فیروزه، خیام آسفالت بینالود و دل حفره نیشابور را ایجاد کرده‌ایم. شرکت خیام بتن فیروزه به‌عنواناولین واحد تولید بتن آماده در نیشابور و با توجه به نیاز ساخت‌وساز شهر نیشابور در زمینه بتن در سال ۸۶ به بهره‌برداری رسید که دارای آزمایشگاه کنترل کیفیت بتن آماده است.

محمد تقی پور اضافه کرد: شرکت مذکور دارای سه واحد تولید بتن آماده است که چهار دستگاه پمپ دکل و ۱۲ دستگاه تراک میکسر در آن مورداستفاده قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت خیام آسفالت بینالود بیان کرد: در سال ۸۸ یک واحد سنگ‌شکن و یک کارخانه آسفالت در حاشیه جاده فولاد نیشابور به بهره‌برداری رساندیم.

وی چهارمین شرکت را دل حفره نیشابور مستقر در شهرستان فیروزه مطرح کرد و ادامه داد: پس‌ازاینکه شهرستان فیروزه ایجاد گردید به جهت ایجاد اشتغال و کارآفرینیبرای مردم این منطقه با خرید زمین و کلنگ زنی آن طی مدت یک سال آن را در دهه فجر امسال به بهره‌برداری رساندیم.

نقی پور وجود سه واحد تولیدی در این مجموعه را مکمل هم دانست و اظهار کرد: واحد اول جهت تولید بتن با ظرفیت ۳۰ مترمکعب در ساعت، بخش دوم سنگ‌شکن با تولید روزانه ۷۰۰ تن مصالح و واحد آخر کارخانه آسفالت با ظرفیت ۲۴۰ تن آسفالت در ساعت بااستفاده از دستگاه‌های روز جهان که از کشور ایتالیا واردشده است مطرح کرد.

مدیرعامل شرکت دل حفره بینالود وجود بخش کنترل کیفیترا ویژگی این کارخانه و آن را اطمینان‌بخش مصرف‌کننده‌ها دانست.

وی ادامه داد: این واحد تولیدی در زمینی به مساحت پنج هکتار و با مبلغ ۳۵ میلیارد ریال به‌عنوانبزرگ‌ترین کارخانه آسفالت استان‌های خراسان رضوی، جنوبی و شمالی توانسته است به‌طور مستقیم ۴۰ نفر اشتغال‌زایی داشته باشد.

تقی‌پور مهم‌ترین اقدامات خود را در بحث مدرسه‌سازیازجملهمدارس وکیلیو محمودیه و مجتمع توانیر عنوان کرد و ادامه داد: تاکنون بیش از ۵۰ مدرسه ساخته‌ایم و در حال حاضر در زمینه راهسازی پروژه ۴ خط کردن محور نیشابور فیروزه و تقاطع غیرهمسطح فولاد را در دست اقدام داریم.

سپس فرماندار فیروزه ضمن تبریک ایام‌الله مبارک دهه فجر ضمن تشکر از دکتر علی مروی نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی و همچنین احسان ارکانی معاون استاندار خراسان رضوی گفت: آنچه در پروژه‌ها نباید فراموش شود نام و یاد شهداست، قطعاً تمام این دست آورد‌ها ثمره خون شهدا است که ما باید آن‌ها را قدر بشناسیم.

محمدحسین صالحی ادامه داد: شهرستان فیروزه به‌عنوان شهرستان کمتر برخوردار مطرح هست و آنچهمی‌تواند ما را از این موضوع رها کند توجه به طرح‌های اقتصادی است.

وی بابیان اینکه با افتتاح پروژه‌های عمرانی شادی ما مخصوص بهره‌مند شدن مردم است ولی در پروژه‌های صنعتی اشتغال‌زایی باعث دوچندان شدن شادی ما می‌شود.

صالحی ادامه داد: آنچه از روز اول تأکید کردم و همان‌طور که مورد تأکید دولت و رهبر معظم انقلاب است توجه به مسائل اقتصادی است، همان‌گونه که رهبری امسال را سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نام‌گذاری کرده است، ما نیز به دنبال عملی کردن واقعی آن هستیم و شعار نخواهیم داد.

فرماندار فیروزه بابیان اینکه در این راه سختی‌های زیادی در پیش است افزود: آمادگی کامل خود را برایحمایت هر فردی که بنابه سرمایه‌گذاری در این منطقه دارد را اعلام می‌کنم.

وی افتتاح شرکت دل حفره در منطقه را علاوه بر کاهش مشکل بیکاری، توجه به زیرساخت‌های شهرستان دانست و بیان کرد: در بخش زیرساخت‌ها مانند گاز، مخابرات و جاده مشکل‌داریم که با افتتاح این‌گونهشرکت‌ها که مبتنی بر نگاه دولت هستند زیرساخت‌های امر برای توسعه فراهم می‌گردد.

محمدحسین صالحی نگاه امروز دولت را حمایتی دانست و افزود: دولت بنا به دخالتو سرمایه‌گذاری مستقیم ندارد.

فرماندار فیروزه بخش عمده اقتصاد شهرستان را کشاورزی و دام‌پروری دانست و خاطرنشان کرد: البته صنایع مرتبط با معدن و همچنین صنایع مستقل در این منطقه شهرستان را به سمت توسعه هدایت خواهد کرد.

علی مروی نیز ضمن اشاره به آشنایی دیرینه خود با آقای تقی‌پور گفت: از سال ۶۶ با ایشان آشنا شدم و ایشان را فردی فعال میدانم.

رئیس کمیسیون انرژی افزود: ایشان در امر مدرسه‌سازی یکی از فعالین و خیرین بوده‌اند که همیشه ما را در این امر یاری کرده‌اند.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: هر وقت به ایشان برای امر خیر مدرسه‌سازی مراجعه کرده‌ایمبا روی باز پذیرا بوده‌اند که نشان از نگاه بلند ایشان دارد.

وی گسترش صنعت در شهرستان فیروزه را مهم ارزیابی کرد و بیان کرد: با استفاده از ظرفیت و توان منطقه در کنار ویژگی‌های طبیعی می‌توانیم زودتر از پیش‌بینی‌ها به نیازهای شهرستان پاسخگو باشیم.

کد مطلب: 365636