توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار لرستان:
بخش خصوصی برای توسعه لرستان به کمک بخش دولتی بیاید
پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۱
استاندار لرستان گفت: مشکلات استان لرستان تنها به وسیله دولت قابل حل نیست و باید بخش خصوصی وارد شود تا سبب توسعه استان شود.
به گزارش عرش نیوز؛هوشنگ بازوند شامگاه چهارشنبه در نشست با  بانوان بسیجی اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم از ظرفیت بسیج برای توسعه استان استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه یک مقطع زمانی در سیستم مدیریت کشوری احساس خلاء وجود داشت، افزود: امام خمینی (ره) در آن برهه زمانی  آن خلاء را تحت عنوان بسیج مطرح کرد که توانسته تهدیدهای دشمن را به فرصت تبدیل کند و یا اینکه می تواند یک سری فرصت ایجاد کند و ما هم امیدواریم بتوانیم  برای توسعه استان از این فرصت ها ایجاد کنیم .

‌استاندار لرستان با اشاره به اینکه  وجود بانوان خیلی بیشتر از مطالبات آن‌ها به مدیریت استان لرستان کمک  می‌کند، تصریح کرد: با توجه به آیات قران کریم سرنوشت هر قومی در دست خودش است، که همین چند جمله سبب حرکت و تحرک دنیا شده است و با توجه به این تمدنی که ما ایرانی‌ها داریم این اتفاق هم باید برای ما بیفتد.

‌وی اظهار داشت: در ابتدای شروع به کار دولت بخش خصوصی بابت کارهای عمرانی 250 هزار میلیارد تومان از دولت طلبکار بود که کل بودجه عمرانی کشور در در سال 93، 41 هزار میلیارد تومان است و از طرفی دیگر بخش خصوصی 70 هزار میلیارد تومان به بانک‌ها بدهکار بوده و پول باز پس دادن طلب خود را نداشته است.

بازوند افزود: به جز بخش خصوصی، مردم نیز حدود 70 هزار میلیارد تومان وام گرفته‌اند و نمی‌توانند آن‌ها را پس دهند و در استان حدود 980 میلیارد تومان وام گرفته‌اند که قدرت پس دادن آن را ندارند و در حال حاضر 18 درصد منابع بانکی ما معوقه هستند.

‌استاندار لرستان بیان کرد: دولت  توانست در سیاست خارجه آن افکار عمومی که بر علیه ما بود را برگرداند.

‌وی با اشاره به اینکه در بحث داخلی  نیز کارهای بزرگی انجام شده خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید توانست در یک سال تورم  را از 41 درصد به  17 درصد و رشد منفی را به مثبت چهار رساند که کار بسیار بزرگی است و اگر این کار  اتفاق  افتاده به این معنی است  که دولت تدبیر و امید مسیر توسعه را طوری  دیگر معنی کرده است و مبنای آن را بر این گذاشته که شرایط را برای سرمایه گذار فراهم کند  او کار را انجام دهد.

‌بازوند گفت: تبدیل کردن رشد منفی به رشد مثبت  با پول امکان پذیر نیست و بخش خصوصی  باید این کار را انجام دهد که ما نیز همین وضعیت را در استان داشتیم و در حال حاضر نیز نگران هستیم و معتقدیم که که اولویت مسئولان و مردم باید حل کردن مشکلات  اقتصادی باشد و این نکته را باید در نظر بگیریم  که اگر ابتدا مشکلات  اقتصادی  استان را حل  نکنیم  نمی توانیم مباحث فرهنگی را حل کنیم.

وی عنوان کرد: مقام معظم رهبری بدون کارشناسی  شعار سال را انتخاب نمی‌کند، بلکه پشت  هر کدام از نام‌گذاری‌ها ماه‌ها کارشناسی وجود دارد به طوری که پنج سال پیاپی شعار سال حول محور  اقتصاد بود و در سال جاری تشخیص دادند که  نیاز است فرهنگ به کمک اقتصاد بیاید چرا که بعضی مشکلات  اقتصادی است که با فرهنگ رفع شده و بعضی از موضلات  و چالش‌های فرهنگی است که با اقتصاد رفع می‌شود.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه مدیریت جهادی و عزم ملی دو عامل است که اقتصاد و فرهنگ را حرکت می‌دهد بیان کرد: ما مدیریت جهادی  را هشت سال دفاع مقدس تجربه کردیم و در این مدت هر زمانی که نیاز بوده کشور از بحران خارج شود و قدرتمان را به نمایش بگذاریم, عزم ملی به کمک آمد که نمونه آن را در روز قدس، 22 بهمن و انتخابات می‌بینیم.

بازوند با بیان اینکه فلسفه اروپا ترویج دادن فرهنگ کار و صرفه جویی است گفت: ما باید فرهنگ کار و خود باوری را ایجاد کنیم و این فرهنگ را جا بیاندازیم که هرکس باید کار خود را انجام دهد و سرنوشتی را تغییر دهد و منتظر نماند کسی دیگری بیاید کار او را انجام دهد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 335332