توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل وزارتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری:
دانشگاه دریانوردی چابهار محور صنعت دریایی کشور در بعد بین‌المللی است
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۱
مدیرکل وزارتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار با بهره‌گیری از نیروهای انسانی متخصص و بهره‌مندی از پتانسیل دریا می‌تواند محوریت توسعه صنعت استراتژیک دریایی ایران در ابعاد ملی و بین‌المللی باشد.
 
به گزارش عرش نیوز به نقل از تسنیم؛ عبدالحسین فریدون در بازدید از دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار اظهار کرد: دانشگاه تخصصی دریانوردی و علوم دریایی چابهار با بهره‌گیری از نیروهای انسانی متخصص و بهره‌مندی از پتانسیل دریای متصل به اقیانوس می‌تواند محوریت توسعه صنعت استراتژیک دریایی جمهوری اسلامی ایران را در ابعاد ملی و بین‌المللی راهبری کند.

 
وی پیشرفت و توسعه این دانشگاه را بسیار خوب و رو به جلو برشمرد و افزود: ساخت و سازهای مراکز اداری، آموزشی و آزمایشگاه‌های مدرن و پیشرفته می‌تواند در افزایش سطح علمی دانشجویان این دانشگاه به عنوان قطب علمی دریانوردی کشور تاثیر بسزایی داشته باشد.

 
مدیرکل وزارتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، نقش این دانشگاه را در خصوص حل معضل بیکاری جوانان مهم و تاثیرگذار عنوان کرد و گفت: دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار با برنامه‌ریزی دقیق و براساس نیازهای منطقه و نیاز سنجی

باید برای ایجاد اشتغال‌زایی مولد در منطقه و در ابعاد مختلف دریایی اولویت‌های خود را مشخص و عملیاتی سازد.

 
فریدون اضافه کرد: افزایش سطح کیفی دانشگاه و مشتری محوری از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت علوم برای دانشگاه‌ها در سال جاری قرار دارد و دانشگاه‌ها نیز باید در این راستا باید با جدیت تمام گام بردارند تا شاهد توسعه علمی و صنعتی بیش از پیش در جامعه علمی کشور باشیم.

 
وی با تاکید بر اینکه دانشگاه‌ها باید 15 درصد از ردیف بودجه خود را به کارهای تحقیقاتی و پژوهشی اختصاص دهند، بیان کرد: با این روند فارغ التحصیلان دانشگاه‌های ما با توان کارآفرینی وارد جامعه شده و این مهم در کم رنگ کردن معضل ریشه‌ای بیکاری نقش کلیدی ایفا می‌کند.

 
مدیرکل وزارتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، جذب مشتریان بین‌المللی را برای دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار یک امر مهم و کاربردی برشمرد و تصریح کرد: این دانشگاه به دلیلدارا بودن دریای متصل به اقیانوس باید با تمرکز بر روی فعال سازی پتانسیل‌های دریایی که مهجور مانده‌اند، روند توسعه صنعت دریایی در ابعاد مختلف را به دوش کشیده که این توسعه می‌تواند نقش چشمگیری در رفع مشکلات منطقه نیز داشته باشد.

 
فریدون همچنین تقویت ارتباط با صنعت را یکی دیگر از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت علوم عنوان کرد و گفت: دانشگاه‌ها با تقویت روابط خود با بازار صنعت می‌توانند توسعه اقتصاد دانش بنیان را که در آن منابع انسانی متخصص نقش پایه‌ای ایفا می‌کنند را عملیاتی کرده و این مهم از وظایف تعریف شده برای دانشگاه‌هاست.

 
وی خاطرنشان کرد: حمایت مسئولان استانی از دانشگاه‌ها به عنوان متولیان پرورش استعدادهای علمی و پژوهشی می‌تواند در کاهش و رفع معضلات هر منطقه بسیار موثر باشد و به نوعی با این حمایت زمینه را برای توسعه علمی و شتاب‌دار فراهم خواهند کرد.
کد مطلب: 275438