توازن و عدالت در تخصیص بودجه امسال
پنجشنبه ۵ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۴۹
نماینده مردم بوئین زهرا در قزوین

عرش نیوز:
روح الله عباسپور در گفتگو با صبح قزوین، در خصوص اعتراضات شدید بودجه در حوزه های عمرانی  و نیرو های مسلح، اظهار کرد: یک مشکل اساسی که به بودجه امسال وارد می باشد؛ این است که عدالت و توازن در بودجه رعایت نشده است. به تعبیر دولت به منظور تکمیل پروژه های عمرانی ناتمام، بعضی از استان ها از ظرفیت مالی خوبی برخوردار شده اند، ولی بعضی از استان ها محروم هستند.

اعتراض شدید نمایندگان به عدم رعایت توازن در بودجه ها

وی در خصوص اعتراضات شدید نمایدگان، گفت: دولت در این زمینه توازن را برقرار نکرده است و همین موضوع موجب اعتراض شدید نمایندگان شده است. بعضی از دستگاه ها، مخصوصاً وزارت دفاع با کم لطفی شدیدی از جانب دولت مواجه شده است.

عباسپور در خصوص خصومت های دشمنان با وزارت دفاع کشور، ابراز کرد: تاسف و تعجب  من از دولت در این است که آیا تضعیف بنیه مالی وزارت دفاع کشور در شرایطی که اسرائیل و کنگره آمریکا کمر همت به مخاصمه با ما بسته اند و ما را  مرتب تهدید نظامی می کنند، کار عقلانی و منطقی می باشد؟

وی ادامه داد: با توجه به خصومت هایی که دشمن با ما دارد و همیشه به دنبال براندازی نظام ما بوده است، باید رو به روز بودجه نظامی کشور قوی تر شود. با عنایت به اینکه وزارت دفاع با توجه به بودجه دریافتی خروجی ها، نتایج، خلاقیت ها و نوآوری های خوبی داشته است حتما باید بودجه این بخش اصلاح شود.

عملکرد نیروهای نظامی حیرت دشمنان را برانگیخته است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: عملکرد های نیرو های نظامی، سپاه و ارتش  دشمن را متحیر کرده است. سامانه ی موشکی یکی از این عملکرد ها است که بهت و حیرت دشمن را برانگیخته و با اعتراض اسرائیل و آمریکا همراه بوده است.

وی در خصوص نحوه جبران این تضعیف بودجه، عنوان کرد: تنظیم و دگرگونی بودجه در اختیار مجلس است، ما در مجلس این بودجه را تغییر می دهیم، یعنی بنیه نظامی کشور را تقویت می کنیم. تغییر بودجه در چند مرحله صورت می گیرد.

عباسپور در ادامه در خصوص مراحل تغییر بودجه، خاطر نشان کرد: اعضا و مسئولین وزارت دفاع می توانند از طریق نمایندگان این کاهش بودجه را توجیه کنند. نمایندگان پیشنهادات خود را در این زمینه باید به کمیسیون ها منتقل کنند و کمیسیون ها پس از تصویب طرح را به کمیسیون تلفیق ارسال کنند. لذا ما باید تلاش کنیم تا بودجه نظامی و سپاه را تقویت کنیم.

بودجه ۲۱۰ هزار میلیارد تومانی واقع بینانه نیست

عباسپور در تحقق بودجه ها اذعان کرد: احمدی نژاد در دولت خود میزان بودجه را با ۱۶۰ هزار میلیارد تومان بست و این دولت بودجه را به ۲۱۰ هزار میلیارد افزایش داد. اما به عقیده من این بودجه واقع بینانه نیست و تحقق پیدا نمی کند

مجلس توجه خوبی به بسیج دارد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خصوص کاهش بودجه بسیج، توضیح داد: مسلماً باید بدانید مجلس توجه خوبی به بسیج دارد، و اگر هم دولت در این زمینه کوتاهی داشته باشد، ابزار های خوبی در دست مجلس برای جبران این کوتاهی است.

وی افزود: اعضای بسیج و مسئولین سپاه باید رای زنی هایی با مجمع و نمایندگان استانی داشته باشند و از طرفی الان در فصل پیشنهادات هستیم، مسئولین بسیج و سپاه می توانند پیشنهادات خود را از طریق نمایندگان به مجلس منتقل کنند تا مورد توجه و تغییر قرار بگیرد.

عباسپور در پایان گفتگو در خصوص افزایش حقوق کارمندان، اذعان کرد: در زمینه میزان افزایش حقوق کارمندان هنوز بحثی مشخص نشده است و هیچ اعتراضی هم تا کنون در این حوزه نداشته ایم.
/دانا

کد مطلب: 181739
 
 


پربازدیدترین