توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
وزیر نیرو در آمل: سد مخزنی هراز سال ۹۷ به بهره‌برداری می‌رسد
پنجشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۰
وزیر نیرو با اشاره به پیشرفت ۲۳ درصدی ساخت سد مخزنی هراز، گفت: سد مخزنی هراز سال ۹۷ به‌بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش عرش نیوز،
حمید‌رضا چیت چیان ‌در حاشیه بازدید از پروژه سد مخزنی هراز آمل در جمع خبرنگاران از این سد به عنوان یکی از طرح‌های بزرگ عمرانی بخش آب مازندران یاد کرد و اظهار داشت: با احداث این سد، حدود 600 میلیون متر مکعب آب استان در سال تامین می شود.

وی با بیان اینکه یک میلیون و 200 هزار نفر از جمعیت مازندران سالانه از آب شرب سد بهره مند می شوند، افزود: علاوه بر این نزدیک 100 هزار هکتار از بهترین شالیزارهای استان در دشت هراز، زیرپوشش تامین این سد قرار می گیرد.

چیت چیان با اشاره به اینکه با احداث این سد امکان کشت دوم را برای کشاورزان فراهم می کند، تصریح کرد: در ارتقا میزان برداشت محصول از اراضی دشت هراز، بسیار تاثیرگذار است.

وزیر نیرو با بیان اینکه هم اکنون سد هراز حدود 23 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، افزود: اعتبارات سال آینده این سد حدود 14 میلیارد تومان پیش بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم منابع مالی برای ساخت این سد تامین شود، گفت: امیدواریم از منابع دیگری بتوانیم در اختیار این سد قرار گیرد.

‌وزیر نیرو، زمان ساخت سد را 5 ساله پیش بینی کرد و گفت: امیدواریم با تمهیدات پیش بینی شده، این پروژه بزرگ ملی در سال 97 به بهره برداری برسد.

منبع: تسنیم

کد مطلب: 341731