توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
64 میلیون دلار محصولات تولیدی پتروشیمی خراسان صادر شد
يکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۴
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: 64 میلیون و 831 هزار دلار محصول تولیدی پتروشیمی خراسان مستقر در بجنورد، در نیمه نخست امسال به خارج از کشور صادر شد.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از روابط عمومی این سازمان در روز یکشنبه، 'یحیی نیکدل' اظهار کرد: صادرات بخش پتروشیمی استان 206 هزار تن وزن داشته که 65 درصد از صادرات استان را در این مدت به خود اختصاص داده است.

وی افزود: میزان صدور محصولات پتروشیمی از این استان نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزشی 16 درصد و از نظر وزنی 78 درصد رشد دارد.

وی گفت: محصولات پتروشیمی صادر شده از این استان شامل اوره به وزن 196.7 هزار تن و ارزش 58.5 میلیون دلار، کریستال ملامین به وزن 4.6 هزار تن و ارزش 5.5 میلیون دلار و آمونیاک به وزن 4.6 هزار تن و ارزش 831 هزار دلار بوده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی افزود: محصولات پتروشیمی این استان به کشورهای افغانستان، عراق، ترکیه، هند، مالزی، سریلانکا، ترکمنستان، امارات، موزامبیک، اوکراین، ارمنستان و ژاپن صادر شده است.

وی گفت: صادرات محصول تولیدی مجتمع پتروشیمی بجنورد نیز امسال برای نخستین بار به مقصد کشورهای ارمنستان و ژاپن بارگیری شده است.

مجتمع پتروشیمی خراسان در 17 کیلومتری شرق بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی بزرگترین واحد پتروشیمی شرق کشور است که روزانه هزار تن آمونیاک، یک هزار و 500 تن کود اوره و 60 تن کریستال ملامین تولید می کند.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 321733