توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
یک روانشناس کودک:
کودکان را از 3 سالگی به مهدکودک بفرستید
دوشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۷
یک روانشناس کودک مهدکودک را عامل موثری در شکل دهی شخصیت اجتماعی کودکان دانست.
به گزارش عرش نیوز به نقل از ایسنا،عظیم عظیمی بر لزوم یادگیری رفتارهای اجتماعی از سنین کودکی تاکید و اظهارکرد: والدین باید در همان دوران کودکی آموزش رفتارهای اجتماعی به کودک را آغاز کنند.

 
وی صله رحم را مهد پرورش توانایی ارتباط کودک با دیگران دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش تک فرزندی در خانواده‌ها لزوم ایجاد صله رحم به منظور افزایش توانایی کودکان در ارتباط با دیگران بیش از پیش احساس می‌شود.

 
این روانشناس کودک معتقد است، فرستادن کودک از سن سه سالگی به مهدکودک می‌تواند در شکل‌گیری رفتارها و شخصیت اجتماعی او موثر باشد.

 
وی مهدکودک را عامل موثری در جهت رشد منطقی و همه جانبه کودک دانست و اظهارکرد: کودک از سن دو سالگی تمایل دارد تا با دیگران ارتباط کلامی و غیرکلامی برقرار کند و ضرورت دارد والدین به این نیاز او پاسخ داده و ارتباطات کودک را تنها به محیط خانواده محدود نکنند.

 
عظیمی خاطرنشان کرد: کودکان به شدت الگو پذیرند و ضرورت دارد والدین بیش از پیش مراقب رفتارهای خود در برابر دیدگان کودکان باشند.

 
وی معتقد است، ایجاد یک ارتباط موثر و مناسب با کودک و نیز تامین فضای امن و شایسته برای رشد او قطعاً می تواند در افزایش اعتماد به نفس آنها موثر باشد.

 
عظیمی با اشاره به شکل‌گیری شخصیت افراد از همان سنین کودکی، از والدین خواست تا از هرگونه انتقاد و یا تخریب شخصیت کودکان در برابر سایر افراد خودداری کنند.
کد مطلب: 287930