توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس دانشگاه آزاد علی‌آبادکتول:
تجاری‌سازی پژوهش‌ها مهم‌ترین اولویت دانشگاه آزاد است
سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۸
رئیس دانشگاه آزاد علی‌آبادکتول گفت: تجاری‌سازی و درآمدزایی از تحقیقات و پژوهش‌ها مهم‌ترین اولویت دانشگاه است.
به گزارش عرش نیوز؛علیرضا لادن مقدم صبح امروز در مراسم قدردانی از محققان برتر در علی‌آبادکتول اظهار داشت: به حوزه پژوهش از دیدگاه درآمدزایی باید نگاه کرد و سیاست‌های اصلی هیئت امناء دانشگاه آزاد نیز رسیدن به همین کیفیت و درآمدزایی از طریق پژوهش است.

وی افزود: در دانشگاه آزاد ‌علی‌آبادکتول کارهای بزرگی برای موضوع تجاری‌سازی تحقیق در حال اجرا است.

رئیس دانشگاه آزاد ‌علی‌آبادکتول تصریح کرد: فعال کردن شرکت‌های دانش بنیان نیز دومین سیاست و برنامه مهم دانشگاه علی‌آبادکتول است.

لادن مقدم افزود: باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان نیز یکی از بازوهای اصلی پژوهش است و اگر بتوانیم در این زمینه محکم و قوی عمل کنیم کمک بزرگی در قسمت پژوهش می‌شود.

وی گفت: راه‌اندازی مرکز تحقیقات انرژی نیز می‌تواند در فعال سازی فعالیت های پژوهشی در دانشگاه آزاد اسلامی علی‌آبادکتول کمک کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی علی آبادکتول اظهار داشت: توسعه تحصیلات تکمیلی، گسترش پژوهش‌های کاربردی، تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت و جامعه و نیز تأمین منابع مالی به غیر از شهریه از سیاست‌ها و رویکرد جدید در دانشگاه آزاد اسلامی است.

لادن مقدم گفت: با توجه به ظرفیت مراکز علمی اگر ارتباط بین دانشگاه با صنعت برقرار و در راستای تقویت آن تلاش شود، بهتر می‌توانیم با رابطه نزدیک با سازمان‌ها به توفیقات قابل قبولی در راستای توسعه و ارتقای شهرستان دست یابیم.

در این مراسم پژوهشگران، مخترعان و فعالان پژوهشی علی آبادکتول معرفی و تقدیر شدند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 343531