توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نوبخت:
فرآورده های خونی ارسالی به بیمارستان های اردبیل ردیابی می شود
دوشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۵۳
اردبیل- مدیر کل انتقال خون استان اردبیل گفت: از سال آینده فرآورده های خونی ارسالی به بیمارستان های استان ردیابی خواهد شد.
به گزارش عرش نیوز: الله وردی نوبخت عصر دوشنبه در جلسه بررسی وضعیت ارسال خون به مراکز درمانی گفت: در حال حاضر نیاز به خون و فرآورده های خونی در مراکز درمانی به صورت کامل تامین می شود و از این بابت کمبودی نداریم.

وی افزود: طبق هماهنگی وزارت بهداشت و سازمان انتقال خون کشور از سال آینده خون های تحویلی به بیمارستان ها قابلیت ردیابی خواهند داشت تا نوع مصرف، وضعیت مصرف و میزان نیاز مراکز درمانی استخراج شود.

مدیر کل انتقال خون استان با تاکید به صرف هزینه های گزاف برای خون گیری و‌ آماده سازی فرآورده های خونی گفت: در قالب تفاهم نامه از سال آینده ۹۰ درصد تعرفه تحویل خون توسط سازمان بیمه گر و ۱۰ درصد از طریق بسته های سلامت پرداخت خواهد شد.

نوبخت تاکید کرد: در این میان هیچ هزینه ای از بیمار دریافت نمی شود و تعیین تعرفه صرفا به منظور ساماندهی تحویل خون به مراکز درمانی است.

وی با اذعان به اینکه در حال حاضر نیز خون و فرآورده های خونی به صورت رایگان در اختیار متقاضی قرار می گیرد، ادامه داد: با ردیابی وضعیت مصرف می توان به صورت ساماندهی شده و مشخص خون و فرآورده های مورد نیاز هر مرکز درمانی را در اختیار آن مرکز قرار داد.

منبع: مهر
کد مطلب: 362431