توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
بیست ویکمین نمایشگاه موزه سیار سعدآباد در زاهدان گشایش یافت
يکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۳
بیست و یکمین نمایشگاه موزه سیار مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد با محوریت آثار استاد حسین بهزاد مینیاتور به مناسبت هفته پژوهش از امروز در زاهدان گشایش یافت.
به گزارش عرش نیوز؛رییس دانشکده هنر و معماری دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: علاقه مندان به کارهای هنری می توانند از امروز تا آخر هفته با حضور در طبقه همکف تالار فردوسی دانشگاه سیستان و بلوچستان از این موزه سیار دیدن کنند.

'عبدالحمید بحرپیما' افزود: موزه سیار مجموعه سعدآباد شامل آثار همانندسازی شده از آثار شاخص موزه های هنرهای زیبا، کلارا آبکار، میرعماد، استاد بهزاد، استاد فرشچیان و سفال های دوره اسلامی مربوط به موزه ملت، زیورآلات ترکمن مربوط به موزه هنر و مردم و آثاری از موزه ظروف است.

وی با بیان اینکه دهها برنامه فرهنگی و پژوهشی به مناسبت هفته پژوهش در دانشگاه سیستان وبلوچستان درحال برگزاری است،گفت:همچنین دستاوردهای دانشجویان دانشکده هنر شامل عکس،ماکت،نقاشی،منبت کاری و قلم زنی درمحل برگزاری نمایشگاه موزه سیار سعدآباد در زاهدان به نمایش گذاشته شده است.

وی گفت: هنرمندان شهرداری زاهدان نیز طراح سردر ورودی شهر زاهدان را در این نمایشگاه عرضه کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سیستان و بلوچستان، دعوت از دانش آموزان برای دیدن از مراکز پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاه از جمله آزمایشگاهها، نیروگاه خورشیدی، باغ بوتانیک و ایستگاه هواشناسی از مهمترین برنامه اجرایی در آغاز هفته پژوهش به حساب می آید.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 339536