توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نمایندگان انتظار پاسخ روشنی از ظریف دارند
يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۴
نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه وجود سوء‌نیت در قدم‌ زدن ظریف با کری را بعید می‌دانم، گفت: با این حال نمایندگان مردم در خانه ملت انتظار پاسخ‌های روشنی از وزیر امور خارجه دارند.

به گزارش عرش نیوز؛عزت‌الله یوسفیان‌ملا در پاسخ به سئوالی مبنی بر قدم زدن وزیر امور خارجه ایران با جان کری و سفر به فرانسه پس از توهین نشریه این کشور به ساحت پیامبر اسلام (ص) اظهار کرد: گاهی اوقات در مذاکرات سیاسی ممکن است زمان انجام مذاکره مطلب و یا مسئله خاصی به وجود نیاید ولی در حواشی مذاکرات اتفاقاتی بیافتد که به روند مذاکره شکل دیگری ‌ببخشد.

وی افزود: ایران اسلامی و آمریکا 2 کشوری هستند که با هم رابطه خوبی ندارند چراکه آمریکا همیشه مورد خطاب جمهوری اسلامی ایران بوده و همیشه و در همه جای دنیا مقابل کشورمان ایستاده است.

آمریکا مدت‌هاست در حال مشکل‌آفرینی برای ایران است

نماینده مردم آمل در مجلس با اعلام اینکه آمریکا همیشه در مقابل ایران دست به تخریب می‌‌برد و به هر جایگاه و مکانی که ایران اسلامی رسیده اقدام به سنگ‌اندازی می‌کند، تصریح کرد: آن‌ها از شهریور سال 1332 گرفته تاکنون در حال مشکل‌آفرینی و ایجاد گره در کار جمهوری اسلامی ایران هستند.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مسئله تحریم، مزاحمت‌های بی‌شمار در جنگ تحمیلی که عراق را علیه ایران وارد میدان کردند، ظلم و ستم‌های متعدد و روا داشتن زورگویی‌ها حاصل تلاش شبانه‌روزی آمریکا علیه ایران بوده است، گفت: اگرچه آمریکا کشور متخاصمی است اما با آن جنگ گرم نداریم ولی در همه ابعاد و بخش‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، رسانه‌ای و سیاسی با آن‌ها درگیر هستیم چنانچه رسانه‌های آمریکا به طور شبانه‌روزی علیه ایران برنامه پخش کرده، بدترین توهین‌ها را روا می‌دارد و بدترین فراری‌های از خاک ایران را زیرپوشش خبری خود قرار می‌دهد.

بهتر بود ظریف با کری قدم نمی‌زد

یوسفیان‌ملا با اعلام اینکه بهتر بود پیاده‌روی وزیر امور خارجه با همتای آمریکایی‌اش اتفاق نمی‌افتاد، تصریح کرد: ممکن است افرادی در ظاهر بگویند چند قدم با هم راه رفتن این 2 فرد اتفاق خاصی را ایجاد نمی‌کند ولی باید در نظر بگیریم که در دید دنیا امکان دارد این‌گونه تداعی شود که ایران اسلامی در رابطه با آمریکا و همچنین رفتار، حرکات و اعمالش دست به تجدید نظر زده است.

آمریکا همچنان دشمن ایران است

این مسئول متذکر شد: آمریکا همچنان برای ایران اسلامی به عنوان یک دشمن محسوب می‌شود، هیچ فرد هم نمی‌تواند بگوید که ایران از این دشمنی ذره‌ای عقب‌نشینی نکرده و منکر آن شود.

یوسفیان‌ملا با اعلام اینکه این اقدام ظریف صحیح نبوده است، گفت: ولی یقین دارم سوء‌نیتی در این مسئله نبوده و محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با تمهید مقدمات و از روی عمد در این زمینه عمل نکرده و بعید می‌دانم که وی خواسته باشد تا در این بین جمهوری اسلامی ایران را زیر سئوال ببرد ولی کار وزیر امور خارجه اشتباه بود.

نمایندگان انتظار پاسخ روشنی از ظریف دارند

بوسفیان‌ملا در مورد فراخواندن ظریف توسط نمایندگان خانه ملت به مجلس جهت سئوال و پاسخگویی به پاره‌ای از مسائل تصریح کرد: نمایندگان مردم اصرار دارند تا با فراخواندن وزیر امور خارجه به صحن مجلس سئوالات متعدد خود در این بین را مطرح کرده و انتظار دارند پاسخ کامل، روشن و قانع‌کننده‌ای بشنوند تا بدانند ماجرا چه بوده است به هر حال نمایندگان فعلا در همین حد بسنده کرده تا پاسخ‌های لازم را بشنوند و منتظر اتفاقات آینده باشند.


منبع:فارس

کد مطلب: 359237