توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان:
جنبش دانشجویی، تولید علم و آرمان‌گرایی را در اولویت قرار دهد
دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۲
نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: دانشجوی تراز انقلاب اسلامی همواره به فکر تولید علم، دانش و اندیشه و فناوری برای پیشرفت کشور و جامعه است.
به گزارش عرش نیوز؛حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید احمد میرعمادی، شامگاه یکشنبه در دیدار با دانشجویان دانشکده قرآن و دانشگاه فرهنگیان خرم‌آباد ضمن تبریک روز دانشجو به دانشجویان و دانشگاهیان، اظهار داشت: حریت و آزادی‌خواهی از بارزترین ویژگی‌های دانشجویان است.

وی با اشاره به این‌که دانشجو از بدو تأسیس دانشگاه در ایران همیشه در عرصه‌های گوناگون نقش فعالی را ایفا کرده است، افزود: لکن نقطه عطف فعالیت دانشجویان روز 16 آذر سال 1332 هجری بود.

حجت‌الاسلام میرعمادی با اشاره به اعتراض مردم به رژیم شاهنشاهی و آغاز حرکتی ضد رژیم در دهه 30، تصریح کرد: در این زمان بود که آمریکا به کمک رژیم پهلوی آمد و کودتای 28 مرداد را خلق کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان بیان کرد: در این زمان بود که نیکسون، معاون رئیس‌جمهور وقت آمریکا به ایران آمد و دانشجویان ایرانی که تحمل این حضور وی رانداشتند قیام کردند که منجر به شهادت سه دانشجو شد.

وی با اشاره به این‌که شهادت این سه دانشجو در سال 1332 سنگ بنای روحیه استکبارستیزی در بین دانشجویان شد، ادامه داد: ویژگی اصلی جنبش دانشجویی روحیه استکبارستیزی است و حرکت این سه دانشجو ادامه پیدا کرد تا این‌که بعد از پیروزی انقلاب با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در 13 آبان سال 1358 به دست دانشجویان به اوج فعالیت خود رسید.

حجت‌الاسلام میرعمادی عنوان کرد: نقطه عطف فعالیت جنبش دانشجویی در سال 1332 و اوج فعالیت آن در 13 آبان 1358 بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با اشاره به اینکه جنبش دانشجویی در عرصه‌های گوناگون فعالیت دارد، خاطرنشان کرد: جنبش دانشجویی در عرصه‌هایی مانند دفاع مقدس، جهاد دانشگاهی و در پیشرفت علمی کشور دخالت داشته است و همچنین، حضور دانشجویان در ماجرای فتنه 88 اوج بصیرت آن‌ها را نشان می‌دهد.

وی تصریح کرد: آنچه بیان شد گوشه‌ای از تاریخچه حرکت دانشجویان است و یکی از کارهایی که دانشجویان امروز باید به آن توجه کنند تاریخچه جنبش دانشجویی و مطالعه تاریخ فعالیت دانشجویی از بدو تأسیس دانشگاه تا به امروز است.

حجت‌الاسلام میرعمادی با اشاره به این‌که جنبش و حرکت دانشجویی ویژگی‌هایی داشته است که امروز از آن‌ها به‌نام دانشجوی تراز انقلاب اسلامی تعبیر می‌شود، عنوان کرد: دانشجوی تراز جمهوری اسلامی ایران ویژگی‌هایی دارد که باید به آن‌ها توجه شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان بابیان این‌که یک دانشجوی تراز اسلامی باید واقع‌بین و آرمان‌گرا باشد، تصریح کرد: این به این معنا است که دانشجوی ما باید هم واقع‌بین باشد و واقعیت‌ها را ببیند و هم‌آرمانی فکر کند، این در حالی است که بعضی از جوانان آرمان‌گرا هستند و ایدئال فکر می‌کنند اما آرمان‌گرا نیستند و بعضی دیگر آرمان‌گرا هستند اما واقعیت‌ها را نمی‌بینند.

وی افزود: دانشجوی تراز انقلاب اسلامی باید هم واقع‌بین و هم آرمان‌گرا باشد، چراکه در این صورت است که می‌تواند در مقابل مسائل جاری جامعه قضاوت و حرکت درستی داشته باشد.

حجت‌الاسلام میرعمادی بابیان این‌که داشتن روحیه استکبارستیزی از دیگر ویژگی‌های دانشجوی تراز انقلاب اسلامی است، عنوان کرد: خاصیت و ماهیت دانشجوی تراز انقلاب اسلامی ضد استکباری بودن و حفظ روحیه استکبارستیزی است، این در حالی است که برخی از گروه‌های دیگر علاوه بر این ویژگی دیگری نیز دارند.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با اشاره به این‌که ویژگی امروز دانشجو روحیه ضد استکبار و حفظ ساده زیستی است، عنوان کرد: امام (ره) دریکی از سخنرانی‌های خود در جمع طلاب که به مناسبت 19 دی‌ماه برگزارشده بود، گفت: از آغاز غیبت کبری که امام زمان (عج) از نظرها غایب شد و حوزه علمیه شکل گرفت، ساده‌زیستی از ویژگی‌های افراد طلبه بوده است.

وی با اشاره به این‌که استکبار کسی است که منافع خود را بر منافع مردم ترجیح داده، در امور دیگر ملل و دول دخالت می‌کند، زورگویی کرده و در برابر کارهایی که انجام می‌دهد پاسخ‌گو نیست، اظهار کرد: مقام معظم رهبری همواره بر حفظ و تقویت روحیه استکبارستیزی تأکید دارد.

حجت‌الاسلام میرعمادی با اشاره اینکه دانشجوی تراز انقلاب اسلامی همواره به فکر تولید است، تصریح کرد: دانشجوی تراز انقلاب اسلامی همواره به فکر تولید علم، دانش و اندیشه و همچنین، فناوری برای پیشرفت کشور و جامعه است، به‌عبارت‌دیگر دانشجوی تراز انقلاب تولیدگر است و تولید علم، فکر، اندیشه، نوآوری و خلاقیت را می‌توان از ویژگی‌های او دانست.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان بابیان این‌که دانشجو باید به خود اعتماد کرده و جرات نوشتن و خلاقیت داشته باشد، عنوان کرد: جوان پُرتحرک و پُرتلاش است و همواره به دنبال شکوفایی استعدادهایش می‌رود.

وی، افزود: یکی از کارهایی که امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری انجام دادند این بود که در دل جوانان اعتمادبه‌نفس ایجاد کردند به‌طوری‌که امروز جوان ما باور کرده است که می‌تواند هر کاری را انجام داده و قله‌های مرتفع را فتح کند، این در حالی است که مدنظر مقام معظم رهبری نهضت نرم‌افزاری است.

حجت‌الاسلام میرعمادی یکی دیگر از ویژگی‌های دانشجوی تراز انقلاب اسلامی را حضور فعال و شرکت مستمر در مبارزه با دشمن دانست و تصریح کرد: دانشجوی تراز انقلاب اسلامی نباید از دشمن غافل شده و ضمن شناخت دشمنان همواره درصحنه سیاست و عرصه اجتماعی حضور فعال داشته باشد و دشمن خود را به‌خوبی بشناسد و این نکته را بداند که حضور فعال و مستمر در عرصه‌های گوناگون دانشجو را زنده نگه می‌دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با اشاره به این‌که هر انسان دو دشمن دارد، یکی دشمن درون که نفس است و دیگری دشمن برون، اظهار کرد: موفقیت هر انسان درگرو مبارزه او با دشمن است و اگر انسان با دشمن مبارزه نکند موفقیت را به دست نمی‌آورد.

وی ادامه داد: اگر انسان می‌خواهد به سیر و سلوک ربانی و عرفانی برسد، باید با دشمن درون خود به مبارزه بپردازد و داشتن استقلال و رسیدن به پیشرفت و تعالی در سایه مبارزه با دشمن برونی است.

حجت‌الاسلام میرعمادی، بابیان این‌که مقام معظم رهبری می‌فرماید علت اصلی مخالفت آمریکا با ملت ایران این است که از پیشرفت آن‌ها جلوگیری کند، عنوان کرد: مسائلی مانند انرژی هسته‌ای، حقوق بشر بهانه‌ای بیش نیست و هدفشان از این‌که می‌گویند مذاکرات به نتیجه نمی‌رسد به‌زانو درآوردن جمهوری اسلامی ایران است.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با اشاره به این‌که دانشجوی تراز انقلاب اسلامی باروحیه اشرافی گری ضدیت دارد، تصریح کرد: این دانشجو به همدردی و هم‌نوایی با طبقات ضعیف جامعه می‌پردازد، روحیه عدالت‌خواهی و عدالت‌طلبی دارد و با فقر و فساد و تبعیض و ظلم به مبارزه می‌پردازد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 340039