توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
11 پیست دوچرخه سواری در سطح کشور در دست ساخت است
پنجشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۱
رییس فدراسیون دوچرخه سواری جمهوری اسلامی ایران گفت: از مجموع 14 پیست در نقاط مختلف کشور سه پیست در استانهای خراسان رضوی، خوزستان و آذربایجان شرقی به بهره برداری رسیده و بقیه آنها شامل پیستهای روباز و سرپوشیده هنوز نیمه تمام هستند.
به گزارش عرش نیوز،
'خسرو قمری' روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در زنجان افزود: بخش عمده ای از مشکلات پیستهای دوچرخه سواری در دست ساخت مساله مالی است.

وی گفت: با این حال نگاه وزارت ورزش و جوانان و شرکت تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی برای رفع موانع جهت بهره برداری از پیستهای دوچرخه سواری در دست ساخت، مثبت است.

رییس فدراسیون دوچرخه سواری افزود: افتتاح این پیستها در برنامه کاری فدراسیون می باشد لذا آنهایی که سرپوشیده و دارای پیشرفت فیزیکی بالا هستند بر اساس اولویت به وزارت ورزش و جوانان و شرکت تجهیز و نگهداری اعلام شده اند.

وی ادامه داد: پیستهای سرپوشیده به نوعی می توانند در بحث زیرساختی کمک کار بسیار ارزشمندی برای فدراسیون دوچرخه سواری به منظور رشد و توسعه این رشته ورزشی و پرورش دوچرخه سواران توانمند و شاخص باشد.

قمری همچنین گفت: ایران در ورزش دوچرخه سواری از کشورهای مقتدر در سطح قاره آسیا است و در بخش جاده نیز جزو بهترینها بوده و در سطح مسابقات پیست نیز که تابع شرایط خاصی می باشد چهارم هستیم اما برای کسب جایگاه بهتر نیاز به اعزامهای مختلف و هزینه های زیاد است.

وی افزود: ایران در رشته سرعت نیز نشان طلا را در بازیهای آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون کره جنوبی کسب کرد.

رییس فدراسیون دوچرخه سواری گفت: در رده بندی انفرادی نیز 'صمد پورسیدی' به عنوان بهترین دوچرخه سوار قاره آسیا شناخته شد.

وی افزود: فدراسیون سعی می کند در تمام مسابقات برون مرزی حضور پیدا کند و برای کسب سهمیه المپیک آتی تلاش وافر می شود.

قمری گفت: بر همین اساس 'محمد دانشور' پس از درخشش در بازیهای آسیایی ۲۰۱۴ به مسابقات جهانی مکزیک و لندن اعزام شد که امتیازاتی را گرفت و امید می رود منجر به کسب سهمیه شود.

وی تاکید کرد: باید به سمت و سوی حرفه ای شدن پیش رفت که دستیابی به این هدف نیازمند راه اندازی باشگاههای نیمه حرفه ای دوچرخه سواری است.

رییس فدراسیون دوچرخه سواری افزود: دوچرخه سواری ایران در سطح آسیا در بخش جاده از کشورهای مطرح است ولی در جهان و المپیک بخاطر حضور ورزشکاران حرفه ای نمی توان از دوچرخه سواران آماتور کشورمان انتظار کسب نتایج خوب داشت.

وی گفت: در واقع همین کسب سهمیه و حضور، برای فدراسیون بسیار ارزشمند است زیرا برخی کشورها حتی نمی توانند سهمیه اخذ کنند.

منبع: ایرنا
کد مطلب: 341524