توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امدادرسانی به 170 نفر در راه های برفی استان اصفهان
يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۳
170 نفر از مسافران و افراد مانده در راه های برفگیر استان اصفهان، شنبه شب با کمک نیروهای هلال احمر و اکیپ های امدادی، اسکان موقت یافتند.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از جمعیت هلال احمر استان اصفهان، از شامگاه دیشب در پی بارش برف سنگین در برخی جاده های استان، سه مورد تصادف زنجیره ای و واژگونی در جاده های نایین به اردستان و فریدن به الیگودرز اتفاق افتاد.

این حوادث با مشارکت گروه های امداد و نجات هلال احمر از شهرستان های اردستان و نایین و شهر کوهپایه و مرکز اورژانس اردستان پوشش امدادی داده شد.

در این عملیات ها 36 مصدوم، توسط عوامل امدادی مداوا یا به مراکز درمانی منتقل شدند.

همچنین با توجه به لغزنده بودن جاده های اردستان و سمیرم، عملیات نمک پاشی توسط راهداری اجرا شد.

به گزارش هلال احمر اصفهان، در پی بارش برف در جاده های برفگیر استان اصفهان، گروه های امدادی در پایگاه های استان از ساعت 17 شنبه در حالت آماده باش بودند و در وضعیت نارنجی قرار گرفتند و محورهای مختلف بطور مرتب کنترل شد.

طرح امداد و نجات زمستانی در استان اصفهان از 19 آذر در پایگاه های امداد و نجات بین شهری جمعیت هلال احمر آغاز شده و تا 27 اسفند ادامه دارد.

در این طرح بیش از 890 نفر از نجاتگران به همراه 75 نفر از کارکنان هلال احمر با 36 دستگاه آمبولانس، 21 دستگاه خودروی نجات، دو دستگاه آرگو و یک فروند بالگرد استیجاری فعال هستند.

شنبه شب در بیشتر نقاط استان اصفهان برف بارید و شدت بارش در مناطق کوهستانی بیشتر بود.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 354025