توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
جهانگیری در رودبار:
دولت با اجرای اقتصاد مقاومتی به دنبال افزایش مشارکت مردم در اقتصاد کشور است
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۲
معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه همواری مسیر توسعه کشور از راهبردهای دولت تدبیر و امید بوده است، گفت: دولت با اجرای اقتصاد مقاومتی به دنبال افزایش مشارکت مردم در اقتصاد کشور هستیم.
به گزارش عرش نیوز؛اسحاق جهانگیری دقایقی پیش در مراسم افتتاح سد بزرگ آیت‌الله‌العظمی بهجت(ره) اظهار داشت: یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی استقلال و خدمت رسانی به مردم بوده است.

وی با بیان اینکه مردم شایسته خدمات بیشتری هستند، افزود: توسعه ایران نیازمند گام‌های بلندتری بوده و ایران امروزه جزو کشورهای سرآمد منطقه است.

معاون اول رئیس جمهور گفت: همواری مسیر توسعه کشور از راهبردهای دولت تدبیر و امید بوده است و با اجرای اقتصاد مقاومتی به دنبال افزایش مشارکت مردم در اقتصاد کشور هستیم.جهانگیری با اشاره به کاهش قیمت نفت بر اساس تحریم‌ها و توطئه‌های صورت گرفته خاطرنشان کرد: این امر کشور را با مشکلات مواجه می‌کند که با همت عالی مدیران کشور با برنامه‌ریزی از این بحران و مشکل عبور می‌کنیم.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته نفت با قیمت خوب و مناسب فروخته شد ولی فکر مناسبی برای استفاده از آن انجام نشد، تصریح کرد: امروز مشکلات خشکسالی در کشور استمرار یافته است و وضعیت منابع آب کشور برای مسئولان آشکار شده است.

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه دشت‌های حاصلخیز کشور امروز به دلایل کمبود آب کار بر روی آنها ممنوع شده است، افزود: این امر به دلیل برداشت بی‌رویه از منابع آب زیرزمینی ایجاد شده است و مسئولان باید برنامه مناسبی برای بهره‌برداری از منابع آب طراحی و برنامه‌ریزی کنند.

جهانگیری با بیان اینکه گیلانی استانی است که از لحاظ کافی از نعمت آب برخوردار است و یکی از اصلی‌ترین استان‌های کشاورزی است، گفت: بهترین محصولات کشاورزی به دست کشاورزان زبده گیلانی تولید می‌شود؛ برنج و چای که در گیلان تولید می‌شود بسیار حائز اهمیت است.

وی گیلان را استانی سرآمد در بخش کشاورزی عنوان کرد و افزود: برای نگهداشت کشاورزی در گیلان باید تدبیر کنیم و برنامه‌ریزی و ساماندهی مناسبی برای بهره‌برداری از مزیت‌ها و ظرفیت‌های گیلان در بخش کشاورزی تدوین کنیم.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه یکی از کارهای مهم کشور امروز در بحث سدسازی است، تصریح کرد: در گذشته برای ساخت کوچکترین سدها شرکت‌های خارجی ورود می‌کردند اما امروز توانمندی مهندسی کشور به حدی رسیده است که طراحی، مهندسی و ساخت و ساز بزرگترین سدها توسط مهندسان داخلی انجام می‌شود.

جهانگیری توان مهندسی بالا در کشور را مورد تأکید قرار داد و گفت: آب شرب امروز از مهمترین دغدغه‌های دولت است و سد آیت‌الله بهجت در گیلان امروز با استفاده از توان بالای مهندسی ساخته شد و 14 شهر از این سد بهره می‌گیرند و امیدواریم در آینده شاهد کارهای جدیدتری در زمینه آب در این استان باشیم.

وی از استاندار، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولانی که در ساخت سد آیت‌الله بهجت همکاری داشته‌اند تشکر و قدردانی کرد و افزود: کسانی که در دولت مسئولیت قبول می‌کنند تمام توان خود را برای ارائه خدمت به مردم به کار می‌گیرند.


منبع:تسنیم
کد مطلب: 357428