توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
انتقال ارزش‌های دفاع مقدس به نسل جوان از رسالت‌های آموزش و پرورش است
دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۴۸
سنندج – مدیر کل آموزش و پرورش کردستان انتقال ارزش های هشت سال دفاع مقدس به نسل جوان را یکی از رسالت های این اداره کل عنوان کرد.
به گزارش عرش نیوز، سالار عرفانی نسب ظهر امروز در نشست کمیته دانش آموزی کنگره پیشمرگان مسلمان کرد در سنندج اظهار داشت: انتقال مفاهیم و ارزش های هشت سال دفاع مقدس یکی از رسالت های اصلی اداره کل آموزش و پرورش در استان کردستان به شمار می رود.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری این کنگره در استان کردستان عنوان کرد: مردم استان کردستان در هشت سال دفاع مقدس به بهترین شکل ممکن در مقابل دشمن ایستادند و به همین دلیل امروز باید با برگزاری برنامه های این چنین قدردان رشادت های این عزیزان باشیم.

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان با اشاره به نقش آفرینی پیشمرگان مسلمان کرد در شکل گیری، حفظ و دفاع از انقلاب اسلامی بیان کرد: برگزاری کنگره گرامیداشت شهدای پیشمرگان مسلمان کرد فرصت بسیار مغتنمی برای قدرشناسی از ایثارگری شهدا و همرزمان شهدای پیشمرگ مسلمان کرد به شمار می رود.

وی رسالت آموزش و پرورش را فرهنگی و آموزشی و انتقال میراث ارزشمند شهدا و ایثارگران به نسل جوان و نوجوان و دانش آموزان عنوان کرد و افزود: باید در راستای نیل به این هدف از تمامی ظرفیت های در اختیار بهره برداری کرد.

و با بیان اینکه شناسایی و تجلیل از شهدای پیشمرگ مسلمان کرد و همرزمان این شهدای گرانقدر دو وظیفه ماست، اظهار داشت: برگزاری این کنگره بهترین فرصت برای بیان رشادت ها و ایثارگری های پیشمرگان مسلمان کرد برای دانش آموزان است .

عرفانی نسب با درخواست از کلیه دست اندرکاران و مسئولین بخش های مختلف اداره کل برای پیگیری برنامه های کمیته دانش آموزی، بر تشکیل کمیته متناظر در سطح ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان تاکید نمود .

وی از برگزاری ۱۶ یادواره شهدای پیشمرگان مسلمان کرد در ۱۶ شهرستان و مناطقه استان با حضور دانش آموزان و فرهنگیان خبر داد و بر برگزاری مستمر جلسات کمیته و پیگیری برنامه های فرهنگی و تربیتی در این راستا تاکید کرد.

در ابتدای این نشست مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان نیز با اشاره به تشکیل کمیته دانش آموزی کنگره با مسئولیت آموزش و پرورش، از شروع فعالیت این کمیته همزمان با هفته بسیج و اعلام ویژه برنامه هایی در همین راستا خبر داد و در ادامه به تشریح برنامه های این کمیته پرداخت .

نامگذاری مدارس جدید الاحداث به نام شهدای پیشمرگان مسلمان کرد، برگزاری ۱۶ یادواره شهدای پیشمرگان مسلمان کرد در شهرستان ها و مناطق تابعه استان، حضور روایت گران دفاع مقدس به ویژه همرزمان پیشمرگان مسلمان کرد در مدارس و بیان خاطرات در مراسم آغازین مدارس توسط آنان، اطلاع رسانی فراخوان مسابقات مختلف کنگره به دانش آموزان و فرهنگیان، اختصاص موضوع انشاء دانش آموزان به نقش پیشمرگان مسلمان کرد در دفاع از انقلاب اسلامی، برگزاری مسابقات فرهنگی، هنری، ورزشی، تهیه بروشوری از زندگی نامه شهداء، انعکاس زندگی نامه و خاطرات شهداء از طریق فضاهای مجازی و حضور دانش آموزان در مراسم غبار روبی و عطر افشانی گلزار مطهر شهدا از جمله برنامه های کمیته دانش آموزی کنگره شهدای پیشمرگان مسلمان کرد بود که تصویب و مقرر شد جهت اجراء به شهرستان ها و مناطق ابلاغ شود.
منبع: مهر
کد مطلب: 337123