توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مراکز صیانت از خانواده، زمینه‌ساز حرکت به‌سوی شهر سالم
سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۱
شهردار شیراز گفت: مراکز مشاوره شهرداری شیراز با فعالیت‌های مناسبی که در راستای صیانت از خانواده‌ها انجام داده به الگویی برای دیگر نقاط کشور در راستای حرکت به‌سوی شهر سالم تبدیل‌ شده است.

به گزارش عرش نیوز؛به نقل از روابط عمومی شهرداری این شهر، علیرضا پاک‌فطرت بابیان اینکه شهرداری شیراز با تلاش‌های مستمر در راستای اعتلای فرهنگ ازدواج و سلامت خانواده‌ها گام‌های مناسبی برداشته است، اظهار داشت: با احیا سنت‌های حسنه می‌توان جامعه‌ای اصیل، اسلامی و ایرانی داشت که همگان به آن افتخار کنند.

وی با اشاره به تجربه موفق مراکز مشاوره شهرداری، از راه‌اندازی چند مرکز صیانت از خانواده دیگر نیز خبر داد و افزود: مشاورانی که در این مراکز همکاری می‌کنند همگی از اساتید بنام دانشگاهی و کارشناسان ارشد رشته‌های مختلف مشاوره خانواده هستند که حتی روزهای جمعه به زوج‌ها و نیز کسانی که به دنبال حل مسائل مذهبی، خانوادگی و جوان هستند در صبح و عصر خدمات مشاوره‌ای ارائه می‌دهند.

پاک‌فطرت به ارائه مشاوره درزمینهٔ مسائل حقوقی برای نخستین بار در مراکز مشاوره خانواده و مرکز صیانت اشاره کرد و گفت: با توجه به نیاز شهروندان در مورد اطلاع از قوانین و مقررات و کسب مشاوره در این زمینه، به‌تازگی ارائه مشاوره‌های حقوقی به فعالیت این مراکز اضافه ‌شده است.

وی با تأکید بر وجود فضایی آرام و فرهنگی به‌منظور انجام مذاکره و مصالحه بین زوجین، بیان کرد: شهروندان برای دریافت مشاوره‌های خانواده، جوانان، تربیتی، تحصیلی، رفتاری، قبل و بعد از ازدواج می‌توانند از این خدمات استفاده کنند.

پاک‌فطرت به پیگیری کاهش آسیب‌های اجتماعی و استحکام بنیاد خانواده اشاره و تصریح کرد: دلیل ازدیاد پرونده‌های قضایی خانوادگی، کم‌‌اطلاعی برخی شهروندان است که تلاش می‌کنیم با افزایش کمی و کیفی فعالیت مراکز مشاوره شهرداری در راستای صیانت از خانواده و شناساندن آن به مردم به‌منظور کاهش این اعداد و ارقام نگران‌کننده تلاش کنیم.

شهردار شیراز همچنین با اشاره به حضور بیش از 10 هزار نفر در دوره‌های رایگان مشاوره گروهی شهرداری، از ابتدای سال جاری تاکنون، افزود: مرکز مشاوره خانواده و جوان در زمینه‌های حقوق و وظایف شهروندی، بهداشت و روان خانواده و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی فعالیت می‌کند.

تمام فعالیت‌های مرکز مشاوره خانواده و جوان در فرهنگسراها و خانه‌های محلات به دو شکل انفرادی و گروهی برگزار می‌شود که کلاس‌های گروهی به‌صورت رایگان و جلسات انفرادی با هزینه بسیار اندک بابت 45 دقیقه مشاوره است که شهروندان می‌توانند از طریق شماره تماس 38392935 اطلاعات کافی را کسب کنند.

منبع:فارس

کد مطلب: 337529