توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
تاکید استاندار سیستان‌وبلوچستان بر رفع قوانین خشک بانکی
دوشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۹
استاندار سیستان‌وبلوچستان گفت: واحدهای صنعتی زیادی در استان وجود دارد که در صورت فراهم‌سازی بستر اعتماد و مشارکت بیشتر بانک‌ها می‌توانند معضل بیکاری را در استان کاهش دهند.
به گزارش عرش نیوز به نقل از ایسنا، علی اوسط هاشمی در نشست هم‌اندیشی مدیران بانک‌ها و همچنین صنعت و معدن موانع همکاری طرفین بانک و صنعت و معدن را مورد بحث وبررسی قرار داد.

 
در این جلسه استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: مهمترین موضوع در کارایی بهتر واحدهای صنعتی استان، همکاری ارائه تسهیلاتی بانک‌های خصوصی و دولتی به سرمایه‌گذاران است.

 
هاشمی با اشاره به قوانین بانکی استان خاطرنشان کرد: قوانین بانکی در استان سیستان‌وبلوچستان با توجه به شرایط محرومیت باید دارای انعطاف باشد.

 
مقام عالی دولت در استان در این رابطه افزود: متاسفانه در سال‌های اخیر با برگشت سرمایه در استان مواجه شده‌ایم.

 
وی گفت: اینکه سرمایه پرداخت تسهیلات بانکی استان به سایر استان‌ها منتقل می‌شود قابل قبول نیست و باید مدیران بانک‌ها در جذب سرمایه به استان تلاش بیشتری انجام دهند.

 
استاندار ضمن تاکید بر نقش تسهیلات بانکی در توسعه فضای کارآفرینی تصریح کرد: بانک‌ها باید با دید مشارکت‌جویی وارد عرصه سرمایه‌گذاری شوند و در این رابطه به مشتریان شناخته شده اعتماد کنند و تسهیلات ویژه به آنها پرداخت کند.

 
هاشمی همچنین گفت: اگر تسهیلات بانکی به سمت و سوی مشارکت و یاری بخشی حرکت کند قطعا بسیاری از موانع رشد اقتصادی در استان بر طرف می شود.

 
وی با اشاره به رفع موانع استفاده سرمایه‌گذاران از تسهیلات بانکی افزود: قوانین خشک بانکی که موجب کاهش رغبت سرمایه‌گذار در استان می‌شود باید برطرف شود.

 
استاندار افزود: فضای لازم برای تولید داخلی در استان وجود دارد و باید همکاری میان بانک‌ها و سرمایه‌گذاران بیشتر از این شود و از این فضا استفاده بهینه کرد.

 
هاشمی ضمن اشاره به رکود واحدهای صنعتی استان اظهار کرد: اکثر واحدهای صنعتی استان به دلیل مشکلات مالی با رکود مواجه هستند که باید برای رفع این مشکل از مزایای تسهیلات ویژه صندوق ملی استفاده کرد.

 
استاندار از بسته پیشنهادی مدیر بانک مرکزی کشور خبر داد و تصریح کرد: طی جلسه‌ای که مدیر ارشد بانک مرکزی کشور با مدیران بانک‌های استان برگزار کرد مقرر شد حمایت‌های ویژه برای رفع مشکلات صنعت و معدن و کارآفرینی در استان ارائه شود.

 
هاشمی اظهار کرد: مدیران بانکی نیز می‌توانند پیشنهاد‌های خود را در این ارتباط ارائه دهند و از این تسهیلات استفاده کنند.
کد مطلب: 287921