توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیر‌کل راه و شهرسازی چهارمحال‌وبختیاری خبر داد
شرکت یک‌هزار و 681 نفر در آزمون ورود به حرفه مهندسان در چهارمحال‌وبختیاری
يکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۴۲
مدیر‌کل راه و شهرسازی چهارمحال‌وبختیاری از شرکت کردن یک‌هزار و 681 نفر در رشته‌های معماری، عمران، شهرسازی، تأسیسات مکانیکی، تأسیسات برقی، نقشه‌برداری و ترافیک در این استان خبر داد.

به گزارش عرش نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری، علی علیخانی در حاشیه بازدید از آزمون ورود به حرفه مهندسان، کاردانان فنی و معماران تجربی با بیان این مطلب گفت: این آزمون همزمان با سراسر کشور در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد برگزار می‌شود.

وی با اشاره به تعداد شرکت‌کنندگان آزمون ورود به حرفه مهندسین افزود: یک‌هزار و 681 نفر در رشته‌های معماری، عمران، شهرسازی، تأسیسات مکانیکی، تأسیسات برقی، نقشه‌برداری و ترافیک شرکت کردند که از این تعداد یک هزار 281 نفر شرکت کننده مرد و 400 نفر شرکت کننده خانم‌ هستند.

علیخانی ادامه داد: در این آزمون، مهندسانی که سه سال از زمان فارغ التحصیلی آنها گذشته و کاردانانی که پنج سال از زمان دریافت مدرک تحصلیی‌شان گذشته در هفت رشته عمران، معماری، شهرسازی، مکانیک، ترافیک، برق و نقشه‌برداری شرکت کرده‌اند.

مدیرکل راه و شهرسازی افزود: مفاد این آزمون مباحث بیست و یک‌گانه مقررات ملی ساختمان هستند که مهندسان پس از پذیرفته‌شدن در این آزمون می‌توانند پروانه اشتغال به کار از اداره‌کل راه و شهرسازی استان دریافت نموده و رسماً وارد حرفه مهندسی شوند.

وی افزود: همچنین شرایط ثبت‌نام برای معماران تجربی هفت سال سابقه کار و حداقل سن 25 سال بوده است.

علیخانی تصریح کرد: برای افرادی که در این آزمون 50 درصد نمره حدنصاب را کسب کنند، پس از ارائه سوابق حرفه‌ای و مدارک لازم پروانه اشتغال به کار صادر می‌شود.

کد مطلب: 273025