توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
عضو شورای اسلامی شهر بجنورد مطرح کرد
راه‌اندازی بیوکمپوست بجنورد در انتظار تصمیم مسئولان
چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۷
عضو شورای اسلامی شهر بجنورد راه‌اندازی بیوکمپوست در مرکز خراسان شمالی را در گرو تصمیم مسئولان امر عنوان کرد.
 
به گزارش عرش نیوز به نقل از فارس؛جمشید گریوانی با اشاره به قرار گرفتن در فصل گرما و افزایش انباشت زباله در ایستگاه علی آباد اظهار کرد: هم اکنون امحای غیر اصولی زباله را هم در ارتفاعات این شهر شاهد هستیم.

 
وی با تاکید بر تسریع در راه اندازی کارخانه بیو کمپوست بجنورد افزود: از سویی به شهرداری اجازه راه اندازی این واحد داده نمی‌شود و در سوی دیگر شاهد ورود بهداشت به خاطر مشکلات ناشی از جمع آوری، دپو و همچنین امحای زباله‌های بوده که  از این رو باید سریع‌تر این موضوع تعیین تکلیف و راهکار عملی برای خروج از این بحران ارائه شود.

 
عضو شورای اسلامی شهر بجنورد با بیان اینکه در گذشته هم نسبت به انباشت و دفن غیر اصولی زباله مواردی جدی را مطرح کرده بودیم گفت: اکنون راه اندازی این کارخانه در گرو تصمیم استانداری و دستگاه‌های ذی‌ربط است.

 
به گفته وی هم اکنون به سبب تعطیلی بیوکمپوست، این شهر در معرض بروز مشکلات بهداشتی و زیست محیطی است.

 
گریوانی خاطرنشان کرد: به طور حتم اگر در این راستا سریع‌تر تدبیری اندیشیده نشود، تبعات دفن غیر اصولی و انباشت زباله و همچنین توقف فعالیت این کارخانه جبران‌ناپذیر خواهد بود.

 
به گزارش فارس، کارخانه بیوکمپوست بجنورد در 25کیلومتری شرق این شهر قرار دارد.

 
این کارخانه متعلق به چهار شهرداری اسفراین، شیروان، آشخانه و بجنورد است که دولت اعتباراتی را برای اجرای آن اختصاص و صرف کرده است.

 
به گزارش فارس، این واحد در تیرماه 91با حضور وزیر وقت کشور راه اندازی و بعد از کمتر از یک سال از فعالیت عملاً تعطیل شد.
کد مطلب: 283727