توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان:
تعدادی از عوامل حادثه تروریستی اخیر دستگیر شده‌اند
سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۷
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: تعدادی از عوامل حادثه تروریستی اخیر در سیستان و بلوچستان دستگیر شده‌اند.

به گزارش عرش نیوز؛به نقل از اداره روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، آیت‎الله سلیمانی در دیدار با حمیدرضا کفاش معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: این که ما مسئولیت تامین امنیت معلمان را به افراد محل، مسئولان حکومتی و مردمی بسپاریم کار بسیار پسندیده‌ای است باید سعی شود که این‌گونه حوادث را سمت و سوی مذهبی ندهیم چراکه این از خدا بی‌خبران فارغ از جریان‌های مذهبی تنها برای مقابله با نظام دست به چنین عملیات‌هایی می‌زنند.

وی افزود: باید تلاش بر این باشد که این استان را رنگ و بوی امنیتی ندهیم نقش آموزش و پرورش نقش فرهنگی است و نباید انتظار داشت که مسئولان آموزش و پرورش در لباس نظامی امنیت همکاران خود را تامین کنند؛ این گونه اندیشه‌ها به شدت آسیب‌زاست چراکه محدوده وظایف هرکس به درستی مشخص شده است.

امام جمعه زاهدان تصریح کرد: جای تاسف دارد که در همه جای دنیا از معلم به نیکی یاد می‌شود و حتی براساس سفارش پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد (ص)‌ تکریم معلمان با این گفته ارزشمند ایشان که هرکس حرمت معلم را نگه ندارد از ما نیست بسیار مورد تاکید قرار گرفته است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان عنوان کرد: من فکر می‌کنم دولت‌مردان منطقه‌ای باید مردم را توجیه کنند که این‌گونه رفتارهای ناپسند پوشش فرهنگی منطقه آنان را با چالش همراه می‌کند.

این مسئول خاطرنشان کرد: این توقع در روشن‌کردن مردم از استاندار یا مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان نیست بلکه این مورد وظیفه فرمانداران و مسئولان محلی است که اثرات این‌گونه کارهای مخرب را برای مردم تشریح کنند.

وی گفت: با تلاش ماموران امنیتی و نظامی بخش عمده عوامل این حادثه دستگیر شده‌اند که مابقی آنان نیز تحت تعقیب و پیگرد قانونی قرار گرفته‌اند.

منبع:فارس

کد مطلب: 352027