توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
۲ مرکز توانبخشی بهزیستی در گیلان احداث می‌شود
چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۵
استاندار گیلان گفت: در سفر دکتر علی ربیعی وزیر تعاون و رفاه اجتماعی به گیلان ساخت دو مرکز جدید تحت پوشش بهزیستی آغاز می‌شود.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان، محمدعلی نجفی در دیدار با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: در سفر دکتر علی ربیعی به گیلان ساخت دو مرکز جدید تحت پوشش بهزیستی آغاز می‌شود.

وی از امضای تفاهم نامه بین استانداری گیلان و وزارت تعاون ،کار ورفاه اجتماعی در این سفر خبر داد و افزود: این تفاهم نامه در زمینه حمایت از مشاغل خرد وکوچک در بخش های صنایع دستی، ابریشم وفرش امضاء می‌شود.

استاندار گیلان گفت: این تفاهمنامه در بخش‌های آموزش ،بازاریابی وپرداخت تسهیلات با مشارکت صندوق مهر رضا، بانک‌های زیر مجموعه وازرت تعاون، سازمان فنی وحرفه ای واستانداری انجام می‌شود.

نجفی با اشاره به اینکه بیمارستان رسول اکرم رشت به عنوان یکی از پرمراجعه ترین بیمارستانهای شمال کشورمحسوب می‌شود، تصریح کرد: بر اساس تصمیمات گرفته شده بخش مهم وجدید قلب وآنژیوگرافی در این بیمارستان تحت پوشش تامین اجتماعی راه اندازی می‌شود.

وی تجهیز و ارتقاء درمانگاه‌های تحت پوشش تامین اجتماعی را از دیگر دستاوردهای این نشست عنوان کرد و گفت: ساخت بیمارستان در لنگرود نیز از سوی تامین اجتماعی اجرایی می‌شود.

نجفی خاطرنشان کرد: ساخت مرکز جدید بیمه سلامت به منظور ارائه خدمات بهتر به مردم گیلان نیز در رشت آغاز میشود.

وی با اشاره به مشکلات صنایع استان افزود: در این نشست وزیر کار قول مساعد دادند در زمینه حمایت ازتعدادی از این صنایع از طریق شرکتها وسازمانهای تحت پوشش اقدام کنند.

استاندار گیلان گفت: در مورد سرمایه‌گذاری برای ساخت پتروشیمی نیز مقرر شد با همکاری وزارت نفت، شرکت‌های بازنشستگی, تامین اجتماعی و استانداری کمیته‌ای تشکیل شود تا شرایط اجرای این طرح را بررسی کنند.

نجفی افزود: ساخت نمایشگاه تخصصی در شرکت فرش گیلان، ایجاد اشتغال برای بیش از دوهزارنفر فرش باف, رسیدگی به مشکلات چوکا و حمایت از طرح‌های گردشگری و شیلاتی نیز از دستاوردهای خوب دیگری بود که در این نشست به دست آمد.

وی از توافق برای حمایت از مشاغل روستایی خبر داد و گفت: توجه به ایجاد اشتغال با استفاده از توانمندی‌های روستاها از نتایج مهم این نشست بود.

استاندار گیلان با بیان اینکه آمار بیکاری در پائیز امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴درصد کاهش یافته است افزود: امیدواریم با تصمیمات گرفته شده در این نشست زمینه های افزایش رفاه مردم و ایجاد اشتغال در استان افزایش یابد.

نجفی خاطرنشان کرد: برگزاری نشست‌های مشترک با وزرا نیز در راستای حل مشکلات استان است که بصورت منظم با حضور نمایندگان مجلس برگزار می‌شود و بی‌شک این همدلی در پیگیری مشکلات مردم برای افزایش سطح معیشت مردم است.

منبع:تسنیم
کد مطلب: 352423