توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فرماندار نهبندان:
سند توسعه ۵ ساله نهبندان تدوین شد
پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۸
فرماندار نهبندان هم از تهیه و تدوین سند توسعه ۵ ساله این شهرستان خبر داد و گفت: این سند پس از اتمام به استان ارسال می‌شود.
به گزارش عرش نیوز، حبیب‌الله هاشم پور شامگاه چهارشنبه در دیدار با  سرمایه‌گذاران بخش کشاورزی نهبندان اظهار کرد: در حال حاضر کارخانه شیر نهبندان 35 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با بیان اینکه این شهرستان ظرفیت پرواربندی بیش از یک‌هزار رأس گاو شیری را دارد، افزود: اما رتبه این شهرستان در پرورش گاو شیری اصیل در استان 11 است.

رئیس جهاد کشاورزی نهبندان گفت: نیاز است در این راستا با استفاده از ظرفیت منطقه دامداری‌های این شهرستان را به سمت صنعتی شدن ببریم.

هاشم‌پور از وجود 49 سرمایه‌گذار داخلی در بخش کشاورزی این شهرستان خبر داد و گفت:  پرورش گاو شیری اصیل در نهبندان توجیه اقتصادی ندارد چرا که اقلیم این شهرستان با محیط زندگی این نوع گاو سازگار نیست.

فرماندار نهبندان هم از تهیه و تدوین سند توسعه 5 ساله این شهرستان خبر داد و گفت: این سند پس از اتمام به استان ارسال می‌شود.

حسین حاجی بگلو تصریح کرد: در پیش‌نویس این سند که در حال آماده‌سازی است به محورهای توسعه، رشد اقتصادی و فرهنگی این شهرستان پرداخته شده است.

وی افزود: مدیران استانی باید امتیازات ویژه‌ای برای این شهرستان در نظر بگیرند به طوری که نرخ تسهیلات سرمایه‌گذاری در نهبندان نسبت به دیگر نقاط استان باید متفاوت باشد تا بتوان در زمینه‌های مختلف سرمایه‌گذاران خوبی را جذب کرد.

فرماندار نهبندان گفت: دست هر سرمایه‌گذاری که قصد سرمایه گذاری در این شهرستان را داشته باشد به گرمی می‌فشاریم.

منبع: تسنیم

کد مطلب: 329726