توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
به گزارش عرش نیوز
واحد EOC در مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی زنجان راه‌اندازی شد
شنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۸
رئیس فوریتهای پزشکی استان زنجان گفت: واحد EOC دانشگاه علوم پزشکی در مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی زنجان راه‌اندازی شد.

 به گزارش عرش نیوز، علیرضا زراعتچی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زنجان با اشاره به عملکردهای مرکز فوریتهای پزشکی EOC در استان اظهار داشت: تجهیز و راه‌اندازی واحد EOC در مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان از مهم‌ترین برنامه‌های این مرکز است.

وی گفت: واحد EOC در واقع اتاق مدیریت حوادث غیر‌مترقبه است که وظایف مهمی را در این خصوص انجام می‌دهد.

رئیس فوریتهای پزشکی استان زنجان عنوان کرد: این واحد نماینده تام‌الاختیار ریاست دانشگاه در امور مدیریت بحران بوده و جمع‌آوری بانک اطلاعاتی مسئولان و اجرای مانورهای لحظه صفر را برعهده دارد.

وی افزود: از جمله اقدامات دیگر واحد EOC پوشش درمانی در مراسم‌های ملی و مذهبی و تجمعات انسانی بیشتر از 10 هزار نفر، برنامه‌ریزی در اعزام گروههای پزشکی جهت مناطق حادثه دیده در حوادث و متولی بر‌پایی بیمارستان صحرائی در حوادث است.

رئیس فوریتهای پزشکی استان زنجان با اشاره به ضرورت ایجاد اورژانس هوایی در استان تصریح کرد: انجام اقدامات لازم برای استقرار و راه‌اندازی اورژانس هوایی در استان در آینده نزدیک به دلیل قرار گرفتن استان زنجان در مسیر مواصلاتی ترانزیت بین‌المللی ایران و اروپا و نیز قرار گرفتن در مسیر مواصلاتی چهار استان کردستان، گیلان، همدان، اردبیل و نیز کوهستانی و صعب‌العبور بودن بعضی از مناطق استان است.

وی عنوان کرد: پیگیری و ساخت پارکینگ اتوبوس آمبولانس و تجهیز و آماده‌سازی اتوبوس آمبولانس برای موارد خاص ماموریتی 115 و همراهی اکیپ زائران اربعین حسینی(ع) و به‌روز‌رسانی دستگاه ونتیلاتور و AED آمبولانس‌های فولکس و خریداری و راه‌اندازی تلفن ماهواره‌ای ثریا از امور اجرایی این مرکز قرار دارد.

زراعتچی گفت: طراحی مجدد شبکه رادیویی در راستای پیشبرد اهداف سازمانی از طریق رفع نقاط کور و با بهره‌گیری از شرکتهای مخابراتی مجرب به نحوی که پوشش ارتباط بی‌سیمی در سطح استان به حد مطلوب رسیده و هیچ نقطه کوری از نظر ارتباطات بی‌سیمی فوریتی در سطح استان وجود ندارد.

انتهای پیام/

کد مطلب: 390926