توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار اردبیل:
اختلافات اراضی عشایر اردبیل با دستگاه‌های اجرایی برطرف می‌شود
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۱
استاندار اردبیل گفت: با پیگیری‌ها و رایزنی‌های لازم اختلافات اراضی عشایر استان اردبیل با دستگاه‌های اجرایی حل می‌شود.
به گزارش عرش نیوز؛مجید خدابخش پیش از ظهر امروز در جلسه شورای عشایر استان اردبیل اظهار داشت: یکی از مشکلات اساسی عشایر استان اختلافات در مورد اراضی است که با تمهیدات لازم دولت و دستگاه‌های اجرایی این مشکلات به زودی حل شده و راهکار اساسی در این زمینه اتخاذ می‌شود.

وی با بیان اینکه زنان و مردان عشایر یکی از قشرهای قوی و شجاع جامعه هستند، گفت:‌ دولت تدبیر و امید اهتمام ویژه‌ای به عشایر دارد و در این راستا برنامه‌های خود را در راستای خدمت‌رسانی به عشایر ارتقا داده است.

رئیس شورای برنامه‌ریزی استان اردبیل با یادآوری اینکه قشر عشایر در حفظ و پیروزی انقلاب اسلامی نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری داشته‌اند، بیان کرد:‌ عشایر در عرصه کنونی نیز جایگاه والایی در عرصه تولید و اشتغالزایی در جامعه دارند که این امر قابل تحسین است.

خدابخش با تشریح اینکه عشایر می‌توانند در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و منویات مقام معظم رهبری نقش بسزایی داشته باشند، تصریح کرد:‌عشایر با سختکوشی پویایی خاصی به اقتصاد کشور داده و این قشر سلحشور می‌تواند نرخ بیکاری در کشور را کاهش دهد.

وی از چاپ دایره‌المعارف اردبیل با محوریت لغات قدیمی عشایر در استان توسط یک هنرمند فرهیخته اردبیلی خبر داد و افزود:‌ زبان ترکی از دیرباز در بین عشایر استان رواج داشته و ما باید در حفظ این دستاورد عظیم کوشا باشیم.

استاندار اردبیل از دیگر مشکلات عشایر غیور استان عدم راه ارتباطی مناسب و کمبود آب آشامیدنی برشمرد و گفت: در این راستا بررسی‌های اولیه انجام شده و خدمات‌رسانی در این حوزه‌ها برای رفاه حال عشایر افزایش می‌یابد.

خدابخش یکی از دستاوردهای عظیم سفر رئیس جمهور به اردبیل را در تصویب 83 هزار هکتار از اراضی دیم استان به آبی بیان و اظهار کرد:‌ این دستاورد عظیم تحولی عظیم در مناطق عشایرنشین استان در بخش کشاورزی و آب این منطقه به وجود می‌آورد.

وی نقش عشایر را در زمینه‌های فرهنگی، اقتصادی و تولیدی بسیار تاثیرگذار دانست و افزود: عشایر سلحشور و غیرتمند مرزبانان فرهنگی و مرزداران واقعی کشور هستند که باید مسئولان دولت بدون هیچ منتی به این قشر خدمت کنند.

رئیس شورای اداری استان اردبیل با بیان اینکه عشایر استان علاوه بر فعالیت در عرصه تولید نقش تاثیرگذاری در امنیت غذایی کشور دارند، خاطرنشان کرد: ‌تولیدات و صنایع دستی عشایر استان اردبیل در کشور زبانزد خاص و عام است.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 356195