توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فرمانده انتظامی استان همدان خبر داد
راه‌اندازی قرارگاه مبارزه با سرقت در همدان
شنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۱
فرمانده انتظامی استان همدان از راه‌اندازی قرارگاه مقابله و پیشگیری از سرقت در همدان خبر داد.
به گزارش عرش نیوز، سردار حاجی محمد مهدیان‌نسب در مراسم تودیع و معارفه رئیس پلیس آگاهی همدان با بیان اینکه رضایتمندی مردم از پلیس همدان ۱۸درصد افزایش داشته است، اظهار کرد: افزایش رضایتمندی مردم از پلیس نشان از اعتماد مردم به پلیس است.

وی افزود: پلیس آگاهی همدان یکی از یگان‌های برتر و سرآمد در زمینه کشف علمی و پیش دستانه جرم در سطح کشور است به طوری که در این خصوص نسبت به سال گذشته دو درصد رشد داشته است.

مهدیان‌نسب با بیان اینکه پلیس همدان در بین مردم جایگاه خوبی دارد، تصریح کرد: مردم همدان پلیس دوست و پشتوانه پلیس هستند و معنویت و دین‌باوری پلیس باعث افزایش و منزلت آن در بین مردم شده است.

فرمانده انتظامی استان همدان خاطرنشان کرد: استان همدان در بین ۱۶ استان هم تراز خود در زمینه تشدید مبارزه با قاچاق کالا از نظر مدیریت پلیس آگاهی جزو رتبه‌های برتر کشور محسوب می‌شود.

وی از راه‌اندازی قرارگاه مبارزه سرقت در همدان خبر داد و گفت: این قرارگاه در خصوص مبارزه و پیشگیری از سرقت راه‌اندازی شده است و در مقابله با جرم و پیشگیری از آن اثرگذار خواهد بود.

مهدیان‌نسب با بیان اینکه تاکنون هیچ‌گونه شکایتی از سوی مسافرین در خصوص سرقت ثبت نشده است، افزود: در مبارزه و پیشگیری از سرقت تاکنون تنها پلیس در میدان بوده درحالی‌که ۱۳ دستگاه دولتی در این مبارزه نقش دارند.

وی ادامه داد: در قرارگاه مبارزه از سرقت وظایف تمامی دستگاه‌های مرتبط با سرقت بر اساس قانون تفکیک‌شده و اداراتی که در این مقابله سهم دارند باید طبق قانون به وظایف خود عمل کنند.

فرمانده انتظامی استان همدان با اشاره به تشکیل میزگرد علمی پژوهشی عفاف و حجاب، عنوان کرد: نیروی انتظامی استان همدان در سال جاری در راستای افزایش فرهنگ عفاف و حجاب اقدام به برپایی ۶ ایستگاه عفاف و حجاب کرده که بیشتر رویکردی فرهنگی داشته است.

مهدیان‌نسب نقش مردم را در پیشگیری از جرائم بسیار مهم دانست و گفت: پلیس همدان تمام تلاش خود را برای کنترل و برقراری امنیت در استان خواهد کرد اما امنیت مبتنی بر مشارکت مردم است.

وی در خصوص ارتقای فرهنگ ترافیک تصریح کرد: پلیس عامل بازدارنده است اما مؤلفه‌های دیگری همچون جاده، علائم هشداردهنده، محل‌های حادثه‌خیز، انسان و خودرو نیز در وقوع حوادث رانندگی تأثیرگذار هستند.

فرمانده انتظامی استان همدان با بیان اینکه مردم باید جوانب احتیاط را رعایت کنند، یادآور شد: تاکنون ۳۰ نقطه حادثه‌خیز در سطح استان شناسایی و اصلاح شده است تا میزان آسیب رسی به مردم کاهش یابد.

گفتنی است در این مراسم سرهنگ رضا زارعی به عنوان رئیس پلیس آگاهی همدان و سرهنگ فرامرز به‌گذر رئیس پلیس سابق همدان به عنوان هیئت‌رئیسه و هماهنگ‌کننده نیروی انتظامی منصوب شدند.

منبع:فارس
کد مطلب: 308792