توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار اردبیل:
اردبیل از نظر تولید و مصرف برق تا ۳۰ سال آینده هیچ مشکلی ندارد
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۸
استاندار اردبیل گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در مدت ۳۰ سال آینده استان اردبیل از نظر تولید و مصرف برق هیچ مشکلی نخواهد داشت.
به گزارش عرش نیوز؛مجید خدابخش صبح امروز در بازدید از نیروگاه سیکل ترکیبی اردبیل با بیان اینکه نیروگاه سیکل ترکیبی اردبیل از سال 86 توسط مسئولان کشوری و استانی راه‌اندازی شده است، اظهار داشت: ‌متاسفانه در این نیروگاه در حوزه تولید برق از بخار اقدامات خاصی انجام نشده بود که در این راستا برنامه‌ریزی اساسی شده است.

وی تصریح کرد:‌ 28 ماه آینده شاهد افتتاح پروژه عظیم تولید برق از بخار در نیروگاه سیکل ترکیبی اردبیل می‌شویم که این یک پروژه عظیمی بوده که قرار است برای راه‌اندازی این پروژه 421 میلیون دلار توسط صندوق توسعه اسلامی سرمایه‌گذاری شود.

رئیس شورای برنامه‌ریزی استان اردبیل با بیان اینکه آب نیز نقش عظیمی در تولید برق دارد، افزود: برنامه‌ریزی‌های راهبردی و اساسی برای انتقال آب از سد سبلان به نیروگاه سیکل ترکیبی اردبیل انجام شده تا مقدار تولید برق در این نیروگاه افزایش یابد.

خدابخش با بیان اینکه بیش از 170 میلیارد تومان برای تولید برق در شهرستان‌های اردبیل و خلخال توسط صندوق توسعه اسلامی سرمایه‌گذاری شده است، گفت: این امر یک حرکت بسیار بزرگی است که توسط سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در حوزه برق انجام می‌شود.

وی یکی از شاخصه‌های توسعه استان را مصرف برق برشمرد و بیان کرد: این مصرف مربوط به بخش خانگی نمی‌شود بلکه استانی که بتواند بیشترین مصرف برق را در حوزه صنعت داشته باشد بی‌شک استان توسعه‌یافته تلقی می‌شود.

استاندار اردبیل با اشاره به سیر صعودی سرمایه‌گذاری در استان اردبیل گفت: یکی از زیرساخت‌های لازم سرمایه‌گذاری برق بوده که استان اردبیل از این نظر هیچ مشکلی ندارد و آماده ارائه خدمات برقی به سرمایه‌گذاران است.

خدابخش اظهار کرد: باید برنامه‌ریزی انجام شود تا در آینده علاوه بر تولید برق داخلی بتوانیم برق استان اردبیل را به کشورهای روسیه و آذربایجان صادر کنیم چرا که این دو کشور از نظر تولید برق با مشکل روبه‌رو بوده و مشتریان اصلی برق استان اردبیل هستند.

رئیس شورای اداری استان اردبیل افزود: قرارگاه خاتم‌الانبیا یکی از ابزارهای توسعه و عمران کشور است که اجرای نیروگاه سیکل ترکیبی اردبیل را نیز این قرارگاه بر عهده گرفته که مطمئن هستیم این قرارگاه با تلاش شبانه‌روزی این پروژه را به اتمام می‌رساند.

وی با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی در قانون بودجه دولت قوانینی را برای مصرف سوخت از جمله برق و آب تدوین کرده است، خاطرنشان کرد: به طور قطع با اجرای این قوانین مشکلی از نظر تامین سوخت از جمله برق نخواهیم داشت.

استاندار اردبیل تصریح کرد:‌ دولت برنامه‌ای را تدارک دیده تا کشور همانند افزایش تولید برق در تامین آب نیز هیچ مشکلی نداشته باشد که در این راستا در استان اردبیل نیز برنامه‌ریزی اساسی انجام شده است.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 358490