توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار خراسان جنوبی:
پزشک معین در مراکز درمانی خراسان‌جنوبی مستقر شود
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۵۰
استاندار خراسان جنوبی گفت: پزشک معین باید در تمام مراکز درمانی استان مستقر شود.

به گزارش عرش نیوز، وجه‌اله خدمتگزار صبح امروز در جلسه بررسی روند اجرای طرح تحول نظام سلامت خراسان جنوبی اظهار داشت: یکی از دغدغه‎های دولت تدبیر و امید تامین سلامت و تندرستی احاد جامعه است.

وی با بیان این‎که یکی از نگرانی‌های ما این بوده است که وقتی فردی دچار بیماری می‌شود نخستین دغدغه او تامین هزینه‎های درمان است، تصریح کرد: اکنون مردم برای تامین هزینه‎های درمان در بیمارستان‎های دولتی نگرانی ندارند.

100 درصد مردم خراسان‌جنوبی بیمه هستند

استاندار خراسان جنوبی با بیان این‌که نگرانی تامین هزینه‌های درمان در بیمارستان‌های خصوصی هنوز وجود دارد، متذکر شد: باید این امر پیگیری شود و برای افرادی که به بیمارستان‌های خصوصی ارجاع می‌شوند تدبیری اندیشیده شود.

خدمتگزار با بیان این‎که دولت با تمام جدیت در پی تامین حداقل‎های مورد نیاز جامعه است، یادآور شد: یکی از این حداقل‌ها تامین سلامت مردم و تهیه وسایل و ملزومات پزشکی است.

وی افزود: در حال حاضر 100 درصد مردم استان دارای دفترچه بیمه خدمات درمانی هستند.

تحصیل‌کرده‎ها دنبال پست دولتی نباشند

استاندار خراسان جنوبی بیکاری را یکی دیگر از نگرانی‌های مردم دانست و گفت: امید است بیکاری در جامعه از بین برود.

خدمتگزار با بیان این‎که ما نباید منتظر باشیم که در بخش دولتی فعالیت کنیم، اضافه کرد: فردی که تحصیلات دانشگاهی را تمام کرد در بخش غیردولتی از توانایی‎های خود استفاده کند.

وی تصریح کرد: با اخلاص، جدیت و ایجاد امیدواری برای بیماری که در بیمارستان معالجه می‌شود، خدمت ارائه شود.

استاندار خراسان جنوبی با بیان این‌که پزشک معین باید در تمام مراکز درمانی استان مستقر باشد، خاطرنشان کرد: این امر سبب می‌شود افرادی که از سایر مناطق می‎آیند در همان مکان اقدامات درمانی آنها انجام شود./فارس

کد مطلب: 268193