توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
دادستان کرج خبر داد
حمایت از خانواده 850 زندانی در استان البرز
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۰۶
دادستان کرج از حمایت از خانواده 850 زندانی در استان البرز خبر داد.

به گزارش عرش نیوز، مجمع سالانه انجمن حمایت از زندانیان استان البرز شامگاه دوشنبه برگزار شد. در این مراسم ولی‌الله خبره قائم مقام سازمان بازرسی کل کشور، مسئولان قضایی و انتظامی استان البرز و جمعی از خیرین حضور داشتند.

علی فرهادی دادستان کرج طی سخنانی اظهار داشت: یکی از اقدامات انسان‌دوستانه مردم خیر و نوع‌دوست استان البرز و شهرستان کرج، تشکیل گروه‌های خیریه مانند انجمن حمایت از زندانیان استان البرز است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه شاهد هستیم که این تشکل در شهرستان کرج تلاش‌های بسیار خوبی به ویژه در حوزه حمایت از زندانیانی که جرایم غیر عمد داشته و همچنین خانواده زندانیان انجام داده است.

این مقام ارشد قضایی با تأکید بر اینکه این تلاش‌ها قابل تقدیر و ارزشمند است، متذکر شد: برخورد و تنبیه مجرمان یک اصل انکار ناپذیر است، اما پیش از هر کاری نیازمند پیشگیری از اقدامات خلاف قانون و گرایش افراد به عدم رعایت قانون و ارتکاب جرم هستیم.

فرهادی افزود: برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی باید کار فرهنگی جدی در استان البرز و شهرستان کرج صورت گیرد و در این میان حمایت و دست‌گیری از انسان‌های نیازمند نیز جایگاه ویژه‌ای دارد.

وی به کمک‌های افراد خیر به وسیله انجمن حمایت‌ از زندانیان استان البرز اشاره کرد و گفت: این انجمن در سال گذشته بیش از 3 میلیارد ریال کمک‌های مردمی را جمع‌آوری کرده است.

دادستان کرج گفت: از این مبلغ حدود یک میلیارد و 500 میلیون ریال در حوزه خدمات‌رسانی به نیازمندان و حمایت از خانواده‌های زندانیان هزینه شده است.

وی افزود: تهیه سبدهای کالا و توزیع در میان نیازمندان، پرداخت کمک هزینه درمان به خانواده‌های زندانیان، حمایت از دانش‌آموزان نیازمند از جمله برنامه‌هایی است که به صورت مستمر در دستور کار انجمن حمایت از زندانیان استان البرز قرار دارد.

در بخش دیگری از این مراسم، حجت‌الاسلام غلامرضا کریمی، خطیب موقت جمعه شهرستان کرج نیز طی سخنانی اظهار داشت: دین مبین اسلام، پیامبر گرامی و بزرگوار ما و ائمه اطهار (ع) همواره بر کمک به نیازمندان تاکید ویژه داشته‌اند.

وی تصریح کرد: دست‌گیری از افراد نیازمند و کمک به انسان‌ها در دین اسلام هیچ محدودیتی ندارد و مسلمانان همواره به این امور خیر توصیه شده‌اند.

امام جمعه موقت کرج گفت: کسانی که از مستمندان دست‌گیری کرده و از اموال خود برای کمک به محرومان هزینه می‌کنند، همواره در نزد پروردگار جایگاه والایی داشته و ما باید فرهنگ حمایت از نیازمندان را در جامعه نهادینه کنیم.

کریمی افزود: خوشبختانه مردم ولایی استان البرز و شهرستان کرج در این امور پیشگام هستند و شاهد هستیم که فعالیت‌های خیریه بسیاری در این منطقه انجام می‌شود.

وی گفت: از جمله این فعالیت‌ها می‌توان به تلاش‌های اثرگذار و مثبت انجمن حمایت از زندانیان استان البرز اشاره کرد که قابل تقدیر است.

امام جمعه موقت کرج در پایان از رسانه‌ها خواست تا با  اطلاع‌رسانی این فعالیت‌ها، مردم استان البرز را بیش از گذشته به انجام امور خیر تشویق کنند.

لازم به توضیح است، در این مراسم از 2 خیر استان البرز که تلاش‌های بسیاری را برای حمایت از زندانیان نیازمند استان انجام داده و به عنوان مددکار نمونه انتخاب شدند، تقدیر و قدردانی گردید./فارس

کد مطلب: 268599