توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران:
تکمیل سدهای در دست بهره برداری کشور نیازمند اعتبارات فاینانس است
چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۳۳
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با بیان این‌که تکمیل سدهای نیمه کاره کشور ۱۲۰۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، گفت: برای تکمیل سدهای در دست بهره برداری کشور نیازمند اعتبارات فاینانس است.
به گزارش عرش نیوز، محمد حاج رسولیها شامگاه چهارشنبه در نشست مشترک مدیران استانی و نمایندگان مازندران با وزیر نیرو در استانداری، اظهار داشت: برای تکمیل سدهای در دست بهره برداری کشور نیازمند اعتبارات فاینانس هستیم.

وی افزود: حدود ۶.۸ میلیارد مترمکعب آب تجدیدناپذیر در مازندران داریم که با مدیریت بهینه می‌توانیم از ۴۵ درصد این منابع بهره گیری کنیم.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با اشاره به عمده آب مصرفی مازندران زیرزمینی است، تصریح کرد: اکنون آب مورد نیاز کشاورزان در استان از چاه‌ها تامین می‌شود.

حاج رسولیها با بیان اینکه ۱۵۰ سد به صورت ملی در کشور در حال بهره برداری است، افزود: از این تعداد ۵ سد مربوط به مازندران بوده که به زودی بهره برداری می‌شود.

وی با اعلام اینکه ۱۰ سد مطالعاتی در استان داریم، گفت: باید توجه بیشتری به اعتبارات سدها صورت گیرد.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع ایران با بیان اینکه در سال ۹۳ بالغ بر ۴۴ میلیارد تومان برای اجرای سد و شبکه در کشور تخصیص یافته است، افزود: این اعتبار در سال ۹۴ به ۹۰ میلیارد تومان افزایش می‌یابد.

حاج رسولیها با اشاره به اینکه برای تکمیل در ساخت سدگلورد نکا امسال ۲۱ میلیارد تومان و سد هراز ۱۴ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است، تصریح کرد: سد هراز قابلیت ۹۰ میلیارد تومان در سال اعتبار را داریم ولی با کمبود اعتبارات مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه احداث کانال چالوس از پروژه‌های در دست اجرای وزارت نیرو است، گفت: برای اینکه این پروژه سه سال اجرایی نشده، امسال ۱۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفتیم.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 341399