توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی همدان:
قیمت میوه در همدان براساس عرضه و تقاضا تعیین می‏‌شود
شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۵
مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: قیمت میوه براساس عرضه و تقاضا تعیین می‏‌شود و شب یلدا نیز از این موضوع مستثنی نیست.

به گزارش عرش نیوز؛داریوش سرحدی با اشاره به افزایش خرید میوه برای شب یلدا توسط مردم اظهار داشت: به اندازه کافی میوه در میادین میوه و تره‎بار موجود بوده و برای شب یلدا مشکلی در تامین میوه نداریم.

وی با اشاره به اینکه افزایش قیمتی برای میوه شب یلدا پیش‎بینی نشده است، تصریح کرد: باید به این نکته توجه داشت که قیمت میوه براساس عرضه و تقاضا تعیین می‏‌شود و شب یلدا نیز از این موضوع مستثنی نیست.

سرحدی با بیان اینکه میوه مورد استفاده مردم در شب یلدا در انبارهای تخصصی و سردخانه‎ها ذخیره شده و جای هیچ نگرانی برای تامین میوه شب یلدا نیست.

وی با اشاره به افزایش محسوس مصرف میوه برای شب یلدا عنوان کرد: افزایش تقاضا از سوی مردم سبب می‏شود تا افراد سودجو به فکر بهره‎برداری از این وضعیت باشند که خوشبختانه وجود میوه به اندازه کافی از این امر تا حد زیادی جلوگیری می‌‏کند.

مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی استان همدان بیان کرد: هندوانه،انار و پرتقال از جملخ اقلام پرمصرف در شب یلدا هستند که به اندازه کافی موجود بوده و هندوانه نیز از استان‏های جنوبی کشور خریداری شده است.

وی با بیان اینکه مرکز عرضه خاصی برای عرضه میوه شب یلدا در شهر در نظر گرفته نشده است، گفت: میوه‎هایی که فصل تولید آنها نبوده در انبارهای کشور موجود بوده و در صورت نیاز وارد می‏‌شوند.

سرحدی با بیان اینکه تنظیم بازار از امسال به سازمان جهاد کشاورزی واگذار شده است، گفت: با توجه به اینکه سازمان جهاد کشاورزی متولی تولید در کشور و استان محسوب می‏شود، برای هماهنگی بین دو بخش تولید و توزیع بهتر می‎تواند عمل کند.


منبع:تسنیم

 

کد مطلب: 344990