توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
قائم مقام ستاد دیه کشور اعلام کرد
برگزاری بیش از یک‌هزار جشن گلریزان در کشور طی 5 سال اخیر
پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۰
قائم مقام ستاد دیه کشور گفت: بیش از یک‌هزار جشن گلریزان طی پنج سال گذشته در کشور برگزار شده است.
 
به گزارش عرش نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، قائم مقام ستاد دیه کشور شامگاه چهارشنبه در مراسم جشن گلریزان آزادی زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد در این شهر با اشاره به اینکه فلسفه خلقت عشق است، اظهار کرد: مردم‌دوستی و خیرخواهی در جامعه اسلامی حائز اهمیت است.

 
محمدعلی ساری ورود بعضی از افراد به زندان را بدون قصد و اراده عنوان کرد و افزود: برخی افراد در حوادث ناشی تصادفات رانندگی، مسائل مالی و دیه گرفتار زندان می‌شوند.

 
وی برگزاری جشن‌های گلریزان را کمک به زندانیان جرایم غیرعمد خواند و بیان کرد: در مدت پنج سال گذشته بیش از یک‌هزار جشن گلریزان در نقاط مختلف کشور برگزار شده است.

 
قائم مقام ستاد دیه کشور از کمک 75 میلیارد تومانی خیران در جشن‌های گلریزان مذکور خبر داد و تصریح کرد: سال گذشته تعداد 7 هزار و 735 نفر زندانی جرایم غیرعمد با کمک 300 میلیارد تومانی از زندان آزاد شدند.

 
ساری مبلغ بدهی زندانیان مذکور را 830 میلیارد تومان دانست و خاطرنشان کرد: شاکیان 64 درصد مبلغ محکومیت زندانیان را گذشت کردند و این موضوع در آزادی زندانیان جرایم غیرعمد موثر بوده است.

 
*جرم 5 درصد از زندانیان گیلان غیرعمد است

 
رئیس کل دادگستری گیلان نیز در مراسم مذکور به پدیده جرم اشاره کرد و گفت: جرم دارای علت‌ها و ریشه‌های ویژه‌ای است.

 
احمد سیاوش‌پور مسائل فرهنگی، اقتصادی، فقر و روش تربیت افراد را در وقوع جرم مهم عنوان کرد و افزود: انسان‌ها از ابتدا مجرم آفریده نشدند.

 
وی با تاکید براینکه فرهنگ و محیط حاکم بر جامعه در تربیت افراد تاثیرگذار است، اظهار کرد: خانواده و جامعه به نوعی در زندانی شدن افراد تاثیرگذار است.

 
سیاوش‌پور خواستار توجه متولیان فرهنگی و اقتصادی جامعه در کاهش جرایم شد و بیان کرد: تقویت مسائل اعتقادی در کاهش جرایم موثر است.

 
رئیس کل دادگستری گیلان از وجود هشت هزار زندانی در استان خبر داد و تصریح کرد: جرم 53 درصد از زندانیان مربوط به موادمخدر است.

 
وی با بیان اینکه آسیب موادمخدر در جامعه از تهدید گذشته است، یادآور شد: خانواده‌ها باید به آسیب‌های موادمخدر توجه ویژه داشته باشند.

 
سیاوش‌پور 30 درصد از جرایم زندانیان گیلان را سرقت دانست و خاطرنشان کرد: اغلب جرایم سرقت ناشی از اعتیاد افراد به موادمخدر است.

 
رئیس کل دادگستری گیلان 17 درصد جرم زندانیان در استان را دیگر جرایم عنوان کرد و افزود: پنج درصد از زندانیان گیلان شامل کمک خیران می‌شوند.

 
وی بر مجازات مجرم تاکید کرد و گفت: افرادی که در فراهم کردن زمینه وقوع جرم موثرند باید مجازات شوند.

 
سیاوش‌پور با اشاره به 400 زندانی جرایم غیرعمد در گیلان، اظهار کرد: افراد مذکور به دلیل تنگناهایی که در جامعه وجود دارد دچار آسیب شده‌اند.

 
رئیس کل دادگستری گیلان حوادث ناشی از رانندگی و دیه را از جمله جرایم زندانیان غیر عمد برشمرد و بیان کرد: خانواده‌ها با ورود فرد به زندان به دلیل وجود تنگناها همراه او مجازات می‌شوند.

 
وی زندانی‌شدن فرد را در وضعیت فرزندان و خانواده تاثیرگذار دانست و تصریح کرد: کمک خیران به زندانیان جرایم غیرعمد می‌تواند در سالم‌سازی جامعه تاثیرگذار باشد.

 
سیاوش‌پور بدهی زندانیان جرایم غیرعمد گیلان را از دو تا 10 میلیون تومان عنوان کرد و گفت: خیران می‌توانند با کمک همدیگر زندانیان جرایم غیرعمد را آزاد کنند.

 
*آزادی 618 زندانی جرایم غیرعمد در گیلان

 
مدیرعامل ستاد دیه گیلان نیز در مراسم جشن گلریزان آزادی زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد رشت، اظهار کرد: سال گذشته تعداد 618 نفر زندانی جرایم غیرعمد از زندان آزاد شدند.

 
حمید کامران‌زاده مبلغ محکومیت زندانیان جرایم غیرعمد مذکور را 60 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: شاکیان مبلغ 37 میلیارد تومان را گذشت کردند.

 
وی با اشاره به کمک 4 میلیارد و 400 میلیون تومانی خانواده زندانیان و شرکت‌های بیمه، تصریح کرد: مبلغ 5 میلیارد و 500 میلیون تومان از طریق صندوق تامین خسارت‌های بدنی به زندانیان جرایم غیرعمد گیلان کمک شده است.

 
کامران‌زاده از کمک 12 میلیارد تومانی ستاد دیه کشور برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد گیلان در سال گذشته خبر داد و بیان کرد: مبالغ جمع‌آوری شده در جشن گلریزان به حساب ستاد دیه برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد واریز می‌شود.
کد مطلب: 284294