توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده مردم ایلام در مجلس:
۱۴۰ هزار میلیارد پول نفت در قالب یارانه نقدی به مردم پرداخت شد
شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۱
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: ۱۴۰ هزار میلیارد پول نفت در قالب یارانه نقدی در سه سال گذشته به مردم پرداخت شده است.

به گزارش عرش نیوزبه نقل از روابط‌عمومی دفتر نماینده علی محمد احمدی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی، علی محمد احمدی صبح امروز در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح در ایلام اظهار کرد: فتح خرمشهر سالروز فتح ملتی است که در جنگ اراده ها نشان داد که با تکیه بر قدرت لایزال الهی می تواند هر قدرتی را بشکند.

وی افزود: این پیروزی برای همیشه در تاریخ انقلاب اسلامی ماندگار است  سرگذشت جانفشانی و دلاوری های رزمندگان اسلام در فتح خرمشهر نسل به نسل منتقل می شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز دشمن شناسی می تواند در عرصه های مختلف تاثیر داشته باشد.

وی گفت: در سه دهه گذشته دشمن با تمام توان خود به مقابله با ایران آمده و برای مقابله با گفتمان انقلاب اسلامی از هیچ تلاشی دریغ نکرده،اما این ملت با وحدت حول محور ولایت فقیه کاری کرده که آنها با دست خالی مواجه شوند.

احمدی عنوان کرد: نبرد امروز دشمنان با ایران اسلامی،نبرد اقتصادی است و تمام کفر با ظرفیت کامل به جنگی آمده که در طول تاریخ هیچ ملتی آن را به این گستردگی امتحان نکرده است.

وی افزود: نام گذاری هفت سال اخیر توسط مقام معظم رهبری تحت عناوین اقتصادی نشان می دهد که رهبری انقلاب به این ترفن دشمن از سالهای قبل پی برده و تلاش کرده سایر ساختارهای انقلاب خود را با این نبرد اقتصادی آماده کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ما در طول هشت سال دفاع مقدس به تبعیت از امام خمینی (ره) بزرگترین نبرد تاریخ را با پیروزی به پایان بردیم و لازم است که در جنگ اقتصادی نیز با الگو گرفتن از دوران جنگ در برابر دشمنان ایستادگی کنیم.

وی گفت: در سال اقتصاد و فرهنگ و گفتمان اقتصاد مقاومتی باید درک درست و مشترکی از اقتصاد مقاومتی داشته باشیم چرا که دشمن در راهبرد جدید خود به دنبال شناسایی نقاط ضعف کشور است و سپس با استفاده از ابزارهای خود در جنگی فرسایشی یا ما را ثابت نگه دارد و یا ساقط کند.

احمدی عنوان کرد: سه تاکتیک اصلی دشمن در نبرد اقتصادی تحریم تجاری یا امتناع از خرید و فروش کشورها از ما، و تحریم سرمایه گذاری و جلوگیری از سرمایه گذاری در سایر کشورها و سرمایه برداری است.

وی افزود: تاکتیک کثیف دشمن در جنگ اقتصادی امروز بر همگان مشخص شده و باید با استفاده از اقتصاد مقاومتی این تاکتیک را با شکست مواجه کنیم زیرا طرح اقتصاد مقاومتی مبتنی بر درون گرایی و برون نگریست و با این طرح می توان به دنیا اثبات کرد که ما ملتی زنده و بالنده هستیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: توسعه و گسترش همکاری با کشورهای جهان و منطقه به ویژه کشورهای مسلمان، استفاده واز ظرفیت های سازمان های جهانی و منطقه ای، استفاده از دیپلماسی درراستای حمایت از اهداف اقتصادی راه های مقابله ما با جنگ اقتصادی دشمن باشد.

وی گفت: در درون باید سیاست هدفمندی یارانه ها را با تمام وجود حمایت کنیم. در هدفمندی آنچه که در قانون پیش بینی شده این سیاست باید به اقتصادی مردم محور، عدالت محور و رشد محور تبدیل شود.

احمدی خاطرنشان کرد: همه ما به عنوان یک وظیفه شرعی باید به این سیاست کمک کنیم؛ هرکس تمکن مالی دارد باید با انصراف از یارانه ها فرصت کافی برای حمایت دولت از محرومان و سایر بخش های کشور ازجمله بخش سلامت فراهم کند.

وی افزود: در بودجه امسال 59 هزار میلیارد تومان برای یارانه ها در نظر گرفته شده که از این مبلغ 5.42 هزار میلیارد تومان برای پرداخت یارانه 10 هزار میلیارد تومان برای تولید 8.2 هزار میلیارد تومان برای بخش سلامت و مابقی نیز برای بخش هایی از جمله محیط زیست در نظر گرفته شده است.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما در طول سه سال گذشته 140 هزار میلیارد تومان پول نفت را به همه اقشار مردم پرداخت کرده ایم و اگر 45 هزارمیلیارد تومان صرفه جویی می شد اعتبارات کل استان ایلام 600 میلیارد تومان نمی شد و به طور قطع استان های محرومی مانند، سیستان و بلوچستان و کهکیلویه و بویراحمد و ایلام با صرفه جویی در یارانه ها به پیشرفت می رسیدند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مناطق محروم شامل حذف یارانه ها نمی شوند گفت: دولت باید یک سوم مردم را از دریافت یارانه حذف نماید و البته این حذف شدن شامل مناطق محرومی همچون ایلام نمی شود.

کد مطلب: 264593