توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
جواز کسب نانوایی‌های استفاده‌کننده از جوش‌شیرین در بروجرد باطل می‌شود
سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۳
رئیس بهداشت محیط بروجرد گفت: نانوایی‌هایی که از جوش‌شیرین استفاده کنند علاوه بر قطع سهمیه آرد به مراجع قضایی تحویل داده می‌شود و در صورت تکرار، جواز کسب باطل می‌شود.
به گزارش عرش نیوز؛ذبیح‌الله بختیاری امروز در جمع خبرنگاران بروجردی اظهار داشت: از تمامی نانوایی‌های بروجرد بازرسی انجام‌گرفته است و بر اساس آمار 98 درصد نان بروجرد فاقد ماده مضر جوش‌شیرین است.

وی افزود: به تمام نانوایی‌ها اعلام‌شده که اگر از ماده جوش‌شیرین در نان استفاده کنند سهمیه آرد آن‌ها قطع می‌شود.

رئیس بهداشت محیط بروجرد با اشاره به مضرات مصرف جوش‌شیرین تصریح کرد: این ماده مواردی نظیر بروز کم‌خونی، پوکی استخوان، مشکلات گوارشی را ایجاد می‌کند و جلوگیری از جذب مواد مغذی و درنهایت منجر به سرطان می‌شود که در این راستا مردم باید از مصرف آن جلوگیری کنند.

بختیاری خاطرنشان کرد: نانوایی‌ها به‌جای مصرف جوش‌شیرین از خمیرمایه استفاده کنند زیرا مصرف صحیح گروه غلات سبب جذب کلسیم و آهن در بدن می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نانوای هایی که از جوش‌شیرین استفاده کنند بر اساس قانون با آن‌ها برخورد می‌شود اظهار داشت: علاوه بر قطع سهمیه آرد برای نانوایی‌های متخلف، افراد متخلف به مراجع قضایی تحویل داده می‌شود که به جزاء نقدی و حبس محکوم می‌شوند.

رئیس شبکه بهداشت افزود: در صورت تکرار تخلف فرد مذکور، جواز کسب باطل می‌شود و به فردی دیگری که صلاحیت را داشته باشد واگذار می‌شود.

بختیاری با اشاره به بازرسی‌های انجام‌گرفته در نانوایی‌های بروجرد عنوان کرد: در طول سال سه بار نانوایی‌ها مورد بازرسی قرار می‌گیرند و نمونه‌برداری از نان‌ها انجام می‌گیرد و در صورت مشاهده مشکوک نان به ماده جوش‌شیرین طبق مقررات موازین بهداشتی با نانوایی‌های متخلف برخورد می‌شود.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 337394