توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
حماسه اربعین حسینی قدرت تشیع را در جهان به نمایش گذاشت
سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۲
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: حماسه عظیم ۲۰ میلیونی امسال در اربعین حسینی قدرت تشیع را در جهان به نمایش گذاشت.

به گزارش عرش نیوز؛حجت‌ الاسلام سید مهدی قریشی اظهار کرد: زیارت امام حسین(ع) در روز اربعین به فرموده اهل‌بیت(ع) از علامات مومنان محسوب می‌شود برای همین میلیون ها نفر از شیعیان و مومنان در این روز در کربلا حضور یافتند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز پیشتر ضرورت این مسئله را مطرح فرموده بودند و بر این اساس برای دادن پاسخ دندان‌شکن به گروه‌های تکفیری و سلفی، 20 میلیون نفر در بزرگترین اجتماع دنیا شرکت کردند.

قریشی تصریح کرد: این حماسه عظیم مردمی، دشمن را نا امید کرد چون نتوانستند جلوی زیارت امام حسین(ع) را بگیرند و در این باره حماسه اربعین قدرت شیعیان و مسلمانان را در سطح دنیا به نمایش گذاشت و حتی پیش‌بینی می‌شود که در سال آینده تعداد زائران حسینی بیش از امسال شود.

60 کشور دنیا در پیاده‌روی اربعین شرکت کردند

وی بیان کرد: حماسه اربعین علاوه بر انزوا و ناامیدی گروه‌های تکفیری و سلفی همچون داعش مشت محکمی بر دهان استکبار زد و نشان داد که آنها با اعمال وحشیانه و ایجاد رعب و وحشت در منطقه خاورمیانه نمی‌توانند از تعداد زائران حسینی بکاهند چون این حماسه باشکوه راهپیمایی روز اربعین بی‌سابقه بوده و از 60 کشور جهان در آن حضور داشتند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: این شور حسینی نشان داد که اسلام ناب محمدی(ص) که امام خمینی(ره) مطرح فرمودند می‌تواند در دنیا تاثیرگزاری فراوانی داشته باشد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 343496