توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استفاده از فضای مجازی برای پیشگیری از اعتیاد در فارس
يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۳
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: استفاده از فضای مجازی را برای توسعه فرهنگ پیشگیری از اعتیاد در فارس را مد نظر قرار داده ایم.

به گزارش عرش نیوز؛محمد رضا ابراهیمی گفت: استفاده از فضای های مجازی را برای اطلاع رسانی به جوانان مد نظر قرار داده ایم.

وی تصریح کرد: طبق برنامه ریزیهای انجام شده در مسیر توسعه فرهنگی پیگشیری از اعتیاد استفاده از تکنولوژی های روز در فضای مجازی را در دستور کار گذاشتیم تا از این طریق بتوانیم جوانان و خانواده ها را با گرفتارهای مواد مخدر آشنا کنیم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس با اشاره به اینکه امروز مواد مخدر صنعتی به چالش بزرگ جامعه تبدیل شده، گفت: راهکارهای جدید مبارزه با مواد مخدر صنعتی و پیشگیری از جذب افراد به این نوع رفتار باید بیش از گذشته مطرح باشد زیرا امروز زنگ خطر مواد مخدر صنعتی به صدا درآمده است.

ابراهیمی ادامه داد: اتفاقاتی که امروز در زیر پوست این شهر در حال روی دادن است را باید جدی گرفت که شروع تمامی این رفتارها از مواد مخدر صنعتی است و هر اندازه که مراکز فرهنگی و آموزشی در این راستا اخطارهای لازم را به خانواده ها بدهند باز هم کم است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه در فارس با همکاری و همدلی بسیار مناسبی بحث پیشگیری از اعتیاد در حال انجام است و در این راستا استاندار فارس نیز به طور جد وارد صحنه شده و برنامه ها را پیگیری و نظارت دارد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس تاکید کرد: دستگاه های فرهنگی استان فارس باید بیش از گذشته در مباحث مربوط به پیشگیری از مصرف مخدر وارد عرصه شوند که در این راستا نیز صحبت های اولیه با فرهنگ و ارشاد فارس انجام شده است.

ابراهیمی در خصوص استفاده از مباحث فرهنگی در مسیر پیشگیری از اعتیاد نیز گفت: روحانیون و هنرمندان می توانند تاثیر فراوان بر جامعه داشته باشند که خوشبختانه تمامی گروه ها در این بحث وارد کار شدند.

وی افزود: گروهی نیز برای ساخت انیمیشن مد نظر قرار گرفته اند که از این روش نیز برای آگاه سازی مردم جامعه استفاده خواهیم کرد.

منبع:مهر

کد مطلب: 333398