توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار لرستان:
مرکز لرستان‌شناسی راه‌اندازی ‌می‌شود
دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۶
استاندار لرستان گفت: مرکز لرستان شناسی به زودی با هدف معرفی ظرفیت‌های استان دایر می‌شود.
به گزارش عرش نیوز؛هوشنگ بازوند شامگاه یکشنبه در جلسه اتاق فکر حوزه فرهنگ لرستان که در استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: در لرستان بزرگان بسیار عزیزی داریم  که باید هویت آن‌ها را به همگان معرفی کنیم و باید با ایجاد تمهیداتی در این زمینه خدمات آن‌ها را منعکس کنیم.

وی با اشاره به هویت تاریخی لرستن افزود: لرستان هویت بزرگ تاریخی، فرهنگی و هنری فراوانی دارد که می‌طلبد در زمینه انتقال آن ها بییش از پیش تلاش کنیم.

استاندار لرستان با اشاره به این که خوشبختانه در استان ظرفیت در همه حوزه فراوان است، عنوان کرد: با ایجاد مرکز لرستان شناسی می‌توانیم بسترهای توسعه لرستان را بیشتر مورد شناسایی قرار دهیم و در جهت معرفی آن‌ها قدم‌های ویژه‌ای برداریم.

بازوند با تاکید براینکه لرستان سرزمین شجاعان و دلیران است، بیان کرد: مردم و استان لرستن دارای سابقه‌ای درخشان و کهن هستند که همیشه به نیکی از آن ها یاد می‌شود.

وی گفت: ما در این برهه نیازمند این هستیم با استفاده از همه راه‌های موجود شجاعت لرها در کشور معرفی شود تا با ویژگی های این مردم شجاع بیش از پیش آشنا شوند.

استاندار لرستان اظهار کرد: شهدا میراث ما هستند و باید وصیت و منش آن‌ها را مورد مطالعه و کنکاش قرار دهیم و در اختیار همگان گذاشته شود، زیرا شاید در آینده تاریخ نتواند به درستی آن‌ها را منعکس کند.

بازوند با اشاره به چاپ وصیت نامه‌های شهدا تصریح کرد: مذاکراتی با بنیاد دانش‌نامه‌ نگاری انجام شده است تا در قالب کتابی جامع، وصیت نامه شهدای لرستان را تحلیل و چاپ کند.

وی خاطرنشان کرد: مردم لرستان 6300 شهید را تقدیم انقلاب کرده اند که باید وصیت‌نامه های این شهدا جمع آوری و به نسل جوان و آینده استان و کشور معرفی شوند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 333794