توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سفیر سابق ایران در لبنان:
اقدامات جرداق سبب شکل‌گیری افکار مردم لبنان در جبهه مقاومت شده است
سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۸
سفیر سابق ایران در لبنان با بیان اینکه توجه ویژه‌ای به افکار جرداق در لبنان وجود دارد، گفت: افکار "جرداق" نقش مهمی در حضور اکثریت مردم لبنان در جبهه مقاومت داشته است.
به گزارش عرش نیوز؛غضنفر رکن آبادی امشب در همایش بزرگداشت "جورج جرداق" اندیشمند مسیحی لبنانی و نویسنده کتاب "الامام علی صوت العدالة الانسانیه / امام علی صدای عدالت انسانی" اظهار داشت: امروز دهها جورج جرداق دیگر از میان مسیحیان لبنان ادامه دهنده راه این اندیشمند بزرگ هستند. وی جریان و نهضتی در لبنان که یک کشور با نقش منطقه‌ای و بین المللی است، ایفا کرد.

سفیر سابق ایران در لبنان خاطرنشان کرد: وی در یکی از دیدارهایی که با رهبر معظم انقلاب داشت، آنچنان جمع را به وجد آورد که رهبر انقلاب فرمودند زمان بیشتری به این جلسه اختصاص یابد که همه بتوانند مطالب خود را با وی در میان بگذارند.

رکن آبادی خاطرنشان کرد: در دیدارهایی که به صورت شخصی با مسئولین کلیساها داشتیم، در اکثر جلسات به افکار جرداق و جهت‌گیری‌های ایشان تاکید داشتند. جرداق تنها این نبود که بخواهد از یک جنبه به معرفی امام علی علیه السلام بپردازد. تاثیر این موضوع برای گرایش به جبهه مقاومت به صورت کامل وجود داشته است.

وی با بیان اینکه امروز 70 درصد مردم لبنان در خط مقاومت قرار گرفته‌اند و افکار جورج جرداق قطعا در این زمینه بی تاثیر نبوده است، خاطرنشان کرد: تاثیر آن بسیار زیاد بوده که بخش اساسی مسیحیان در جبهه مقاومت قرار بگیرند و این مسیحیان، مسیحیان سایر کشورهای جهان را تحت تاثیر خود گذاشتند چرا که محوریت اصلی مسیحیان جهان در لبنان است.

سفیر سابق ایران در لبنان اضافه کرد: امروز شاهد هستیم بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به صورت اساسی مقاومت پا به عرصه وجود گذاشت و به اهتمام امام امت، جنبش حزب الله متولد شد و اسرائیل را که سال‌های سال برنده جنگ‌های عربی اسرائیلی بود، را شکست داد.

رکن آبادی عنوان کرد: این مقاومت سبب شد که در سال‌های مختلف از مقاومت لبنان شکست بخورند و پس از آن هم شکست‌های بسیاری در غزه و فاسطین به اسرائیل وارد شد. این افکار در لبنان تا اندازه بسیار زیادی به دلیل اقدامات جورج جرداق بوده است.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 343397