توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار البرز:
طرح‌های شورای فرهنگ عمومی استان البرز آسیب شناسی شود
دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۸
به گزارش عرش نیوز؛ به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، سیدحمید طهایی در سی و چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی اظهار داشت: خوشبختانه ماه محرم امسال شاهد برگزاری شایسته مراسم عزاداری سالار شهدا در دسته‌ها و هیئت‌های عزاداری بودیم.

وی خاطرنشان کرد: هیات‌های عزاداری استان باید به سمتی پیش بروند که برای برپایی مراسم‌های خود کمتر به کمک‌های دولتی و اخذ مبالغ از دستگاه‌ها متکی باشند.

وی افزود: تجربه نشان داده زمانی که مردم در برنامه‌های مختلف وارد عمل می‌شوند کار به نحو شایسته‌ای انجام می‌شود بنابراین باید به سمتی حرکت کنیم که هیات‌های عزاداری با نذورات مردم اداره شوند و کمتر هزینه به دولت تحمیل کنند.

استاندار البرز ابراز کرد: در حال حاضر در بسیاری از روستاهای استان، هیات‌های عزاداری با نذورات مردم بهترین برنامه‌ها و مراسم‌های عزاداری را برگزار می‌کنند و این روند باید در شهرها نیز رواج پیدا کند.

وی تصریح کرد: امام حسین (ع) متعلق به همه شیعیان است و هر فرد می‌تواند به فراخور امکانی که دارد برای بهتر برگزار شدن مراسم عزاداری این امام همام به هیات‌های عزاداری کمک کند.

طهایی در بخش دیگری از صحبت‌های خود بر لزوم آسیب شناسی و بررسی کارشناسانه طرح‌های شورای فرهنگ عمومی استان تاکید کرد و گفت: بسیاری از این طرح‌ها با تبدیل به مصوبه قابلیت اجرایی پیدا می‌کنند بنابراین باید یک تیم کارشناسی بر این طرح‌ها نظارت داشته باشند.

وی گفت: اعضای این تیم می‌تواند از اعضای هیات علمی دانشگاه‌های استان و پژوهشگران فرهنگی تشکیل شود تا این تیم قبل از تصویب شدن این طرح‌ها بر تاثیر اجرایی شدن و خروجی آنها بررسی‌های لازم را داشته باشد.

منبع:تسنیم
کد مطلب: 342992