توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
۷۳ درصد جاده‌های روستایی اردبیل آسفالت‌ شد
يکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۷
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان اردبیل گفت:‌ در حال حاضر ۷۳ درصد جاده‌های روستایی اردبیل آسفالت‌ریزی شده است.

به گزارش عرش نیوز؛علی دشتی اظهار داشت: 16 درصد جاده‌های روستایی اردبیل شن‌ریزی شده و 11 درصد از این جاده‌ها نیز خاکی است.

وی با بیان اینکه 80 درصد جاده‌های روستایی شهرستان سرعین آسفالت شده است، افزود: 3 درصد جاده‌های روستایی سرعین شن‌ریزی شده و 17 درصد این جاده‌ها خاکی است.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان اردبیل تصریح کرد: شهرستان‌ اردبیل 164 کیلومتر راه اصلی و بزرگراه دارد و این شهرستان دارای 47 کیلومتر راه فرعی است.

دشتی از اختصاص قیر یارانه‌ای به شهرستان اردبیل خبر داد و گفت: این قیر در حال حاضر برای روکش راه‌های روستایی در نظر گرفته شده است.

جذب 50 درصد اعتبارات راه و شهرسازی

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان اردبیل بیان کرد:‌50 درصد اعتبارات راه و شهرسازی اردبیل در سال 93 جذب شده که این اعتبارات شامل اعتبارات استانی، منطقه‌ای و مصوبه از تبصره 22 نمایندگان است.

وی اظهار کرد: 30 هزار و 984 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی، اعتبارات مصوبه از تبصره 22 نمایندگان و اعتبارت توازن منطقه‌ای نیز برای شهرستان سرعین در نظر گرفته شده است.

دشتی از ساماندهی و اجرای بیش از 50 پروژه راه در اردبیل و سرعین خبر و گفت: عملیات اجرایی این پروژه‌ها با جدیت دنبال می‌شود.

اختصاص 22 میلیارد تومان به کمربندی سوم اردبیل

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان اردبیل با اشاره به اینکه 22 میلیارد و 700 میلیون تومان اعتبار به کمربندی سوم اردبیل در سال 93 اختصاص داده شده است، افزود: عملیات اجرای این پروژه در دست اقدام است.

وی با بیان اینکه فاز نخست کمربندی سوم اردبیل به پایان رسیده و فاز دوم نیز 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اظهار کرد: ‌این پروژه یکی از پروژه‌های مهم استان اردبیل بوده و در صورت تامین اعتبار در مدت زمان مشخص به بهره‌برداری می‌رسد.

10 کیلومتر از محور اردبیل-فیروز‌آباد ساماندهی شد

دشتی با اشاره به ساماندهی و آسفالت 10 کیلومتر از محور اردبیل-فیروزآباد تصریح کرد: در این راستا 10 میلیارد تومان برای این پروژهه هزینه شده و هنور 8 میلیارد تومان بدهی به پیمانکار پرژه باقی مانده است.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان اردبیل از پیشرفت فیزیکی 40 درصدی زیرگذر حکیم قشلاقی خبر داد و گفت: ‌تاکنون 130 میلیون تومان برای این پروژه هزینه شده است.

وی بیان کرد: ‌پل زیرگذر روستای سامیان اردبیل نیز ساماندهی شده و زیرسازی و آسفالت جاده روستای تازه‌کند شریف‌آباد اردبیل تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

دشتی با اشاره به ساماندهی و ایمن‌سازی پلیس راه‌های اردبیل-نمین، اردبیل-سرعین و اردبیل-مغان بیان کرد: محوطه این پلیس راه‌ها زیبایی خاصی به خود گرفته است.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان اردبیل خاطرنشان کرد:‌ خط‌کشی راه‌های اصلی و فرعی جاده‌های اردبیل و سرعین انجام شده و 60 درصد هزینه‌های این خط‌‌کشی از جریمه‌های حاصل شده راهنمایی و رانندگی است.

وی با اشاره به روکش آسفالت 5 کیلومتر از محور اردبیل-نمین گفت: یک میلیارد و 500 میلیون تومان برای این پروژه هزینه شده است.

نصب 20 دستگاه چراغ چشمک‌زن در جاده‌های مواصلاتی

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان اردبیل از نصب 20 دستگاه چراغ چشمک‌رن در جاده‌های مواصلاتی اردبیل خبر داد و افزود: هزینه هر یک از این دستگاه‌ها یک میلیون و 500 هزار تومان است.

دشتی اظهار کرد:‌ با افزایش این دستگاه چشمک‌زن تعداد دستگاه‌های چراغ چشمک‌زن در جاده‌های اردبیل و سرعین به 40 مورد افزایش یافته است.

وی بیان کرد: ‌3 کیلومتر گاردریل در محور اردبیل-مغان و اردبیل-سرعین نصب شده است و هزار عدد تابلوی فرسوده نیز توسط راه و شهرسازی اردبیل تعویض شده است.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان اردبیل با اشاره به جمع‌آوری تابلوها و پلاکارهای تبلیغاتی در جاده‌های اردبیل، تصریح کرد:‌ جاده بیش از 30 روستای اردبیل نیز لکه‌گیری شده است.

دشتی با بیان اینکه ایمن‌سازی در تمام جاده‌های اردبیل و سرعین انجام شده و ریزش‌برداری محور سردابه نیز اجرا شده است، گفت:‌ راهدارخانه بودالالو پاکسازی شده و لاشه‌های کف جاده‌ها نیز هر روز جمع‌آوری می‌شود.

فعالیت شبانه‌روزی 25 دستگاه راه و شهرسازی

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان اردبیل افزود: 25 دستگاه سبک، سنگین و نیمه‌سنگین راه و شهرسازی اردبیل به صورت شبانه‌روزی در جاده‌های اردبیل فعالیت می‌کنند و با توجه به فشردگی کار راه و شهرسازی اردبیل این دستگاه‌ها پاسخگو نیست.

وی با اشاره به اینکه 9 دستگاه سبک و سنگین و نیمه‌سنگین راه و شهرسازی اردبیل استیجاری است، بیان کرد: باید در این راستا مسئولان استان حمایت‌های لازم را داشته باشند.

دشتی اظهار کرد:‌ با توجه به آغاز فصل زمستان و احتمال کولاک و برف در جاده‌های اردبیل و سرعین اکیپ راهداری اردبیل در راهدارخانه مستقر شده‌ و آماده خدمات‌‌دهی در جاده‌ها هستند.

وی با بیان اینکه احتمال بسته شدن راه‌های روستایی در فصل زمستان وجود دارد، گفت: اکیپ راهداری اردبیل به صورت 24 ساعته در این فصل به بازگشایی راه‌های روستایی می‌پردازد.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان اردبیل تصریح کرد: تمام ماشین‌آلات راهداری اردبیل به بی‌سیم مجهز بوده و این امر امکان ارتباط همکاران راهداری را با یکدیگر تسهیل کرده است.

وی از همشهریانی که قصد عبور از جاده‌های مواصلاتی و مه‌گیر و کوهستانی اردبیل را در فصل زمستان دارند خواست تا تمامی امکانات و تجهیزات زمستانی را در این فصل به همراه داشته باشند.

20 مورد ساخت و ساز غیرمجاز در حریم جاده‌ها متوقف شد

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان اردبیل با اشاره به برخی ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم جاده‌ها بیان کرد: تاکنون حکم قضایی 20 مورد در این راستا صادر شده است.

وی اظهار کرد: راه و شهرسازی اردبیل به شدت از ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم جاده‌ها جلوگیری می‌کند و خاطیان را برای رسیدگی به پرونده به قوه قضائیه معرفی می‌کند.

دشتی از همشهریان و روستاییان خواست از هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز در حریم جاده‌ها خودداری کرده و در حفظ و نگهداری علائم و تابلوها، چراغ‌ها و گاردریل‌های جاده‌ها همکاری لازم را با راه و شهرسازی اردبیل داشته باشند.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان اردبیل گفت: راه و شهرسازی اردبیل تعامل همه‌جانبه ای را با دستگاه‌های اجرایی دارد و در حوزه‌های مختلف به این دستگاه‌ها ارائه خدمات می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: ‌سیستم روشنایی از نیازهای اصلی جاده‌های مه‌گیر، کوهستانی و کولاکی بوده که مسئولان باید در این زمینه حمایت‌های لازم را داشته باشند.

اردبیل در ساخت مسکن مهر رتبه سوم کشور را دارد

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان اردبیل با اشاره به پروژه 4 هزار واحدی مسکن مهر در اردبیل گفت: اردبیل در ساخت مسکن مهر رتبه سوم کشور را به خود اختصاص داده است.

دشتی با بیان اینکه اردبیل دارای 3 مسکن مهر بزرگ میراشرف، شام اسبی و پیله‌سهران است، افزود: پرونده پروژه مسکن مهر در اردبیل با اهتمام ویژه دولت تدبیر و امید همانند سایر استان‌ها تا پایان سال 94 بسته می‌شود.

منبع:تسنیم

 

کد مطلب: 350795