توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
گزارش عرش نیوز از خطبه‌های نماز جمعه شهرستان‌های استان سمنان
نفس‌های رژیم صهیونیستی به شماره افتاده است/امت اسلام شریان حیاتی صهیونیسم را قطع کنند
جمعه ۱۱ تير ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۵۸
ائمه جمعه شهرستان‌های استان سمنان با اشاره به نزدیک بودن نابودی رژیم صهیونیستی تأکید کردند: امت اسلام باید شریان حیاتی صهیونیسم را قطع کنند.


به گزارش عرش نیوز از شهرستان‌های استان سمنان، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی فاطمی بصیر امام جمعه سرخه در خطبه نماز جمعه این هفته این شهر روز جهانی قدس را لیله‌القدر جهان اسلام خواند و با اشاره به اینکه امروز نفس‌های رژیم صهیونیستی به شماره افتاده است اظهار داشت: امت اسلام باید به سه شریان حیاتی آب، انرژی و امنیت رژیم صهیونیستی ضربه بزند تا چراغ این پدیده نامشروع منطقه خاموش شود.

وی با اشاره به اهمیت زنده نگاه داشتن روز جهانی قدس افزود: نامگذاری روز قدس از سوی امام خمینی (ره) سبب شده است تا این روز به نماد جهان اسلام علیه ظلم تبدیل شود.

امام جمعه سرخه با بیان اینکه صهیونیست‌ها به خیال خام خود، اندیشه حکمرانی مطلق بر دنیا را در سر دارد تصریح کرد: صهیونیست سیاسی، رویکردی توسعه طلبانه دارد.

فاطمی بصیر صهیونیزم سیاسی را غده سرطانی و تهدید و چالش جدی برای همه دنیا برشمرد و با بیان اینکه این نوع از صهیونیست‌ها به تفکر نژاد پرستانه برتری قوم یهود بر دیگر انسان‌ها اعتقاد دارند تصریح کرد: صهیونیست‌ سیاسی جنگ طلبی و توسعه طلبی‌های متجاوزانه خود را مبتنی بر عدول از سرزمین های مورد ادعای خود در جغرافیای توراتی بنا نهاده‌اند.

امام‌جمعه گرمسار: وحدت امت اسلام در قدس شریف و روز قدس متجلی است

حجت‌الاسلام سید علی مهدی نژاد، امام‌جمعه گرمسار نیز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این شهر در مسجد جامع گرمسار اظهار داشت: وحدت امت اسلام در قدس شریف و روز قدس متجلی است.

وی با اشاره به اینکه روز قدس می‌تواند سبب وحدت ناگسستنی امت مسلمان جهان شود تصریح کرد: ملت بزرگ ایران با حضور همیشگی خود درصحنه‌های انقلاب و اسلام، تمام توطئه‌های دشمنان را در همه زمان‌ها و مکان‌ها خنثی کرده است.

امام‌جمعه گرمسار با اشاره به اینکه روز قدس روز متجلی شدن انزجار همه مسلمانان جهان از رژیم غاصب صهیونیستی است گفت: راهپیمایی گسترده و سراسری امت مسلمان در این روز بیانگر آن است که مسلمانان و همه ملت‌های آزادی‌خواه و بیدار جهان، سیاست‌های خصمانه رژیم غاصب صهیونیستی را درک کرده و از آن نفرت دارند.

مهدی نژاد با اشاره به اینکه امروز باید همه ما به دنبال حذف این غده سرطانی و چرکین از جغرافیای کره خاکی باشیم عنوان کرد: ناامنی خاورمیانه و منطقه به سبب سیاست‌های جنایت‌کارانه و ضد اسلامی آمریکا و اسرائیل است و امروز ما باید نسبت به این مسئله بیش‌ازپیش هوشیار باشیم.

امام جمعه دامغان: روز قدس افشاگر چهره گرگ صفت رژیم غاصب صهیونیستی است

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد حسینیان در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دامغان در مصلی امام خمینی(ره) این شهرستان با قدردانی از حماسه آفرینی مردم ولایتمدار دامغان و سراسر ایران اسلامی با حضور یکپارچه در راهپیمایی روز قدس، اظهار داشت: قدس شریف و آزادی ملت و سرزمین فلسطین از چنگال بیش از 60 سال ظلم صهیونیست‌های غاصب امروز نیز مسئله اول جهان اسلام است.

وی روز قدس به عنوان یادگار ماندگار امام خمینی(ره) را افشاگر چهره گرگ صفت رژیم غاصب صهیونیستی و حضور مسلمانان و آزادگان جهان در راهپیمایی این روز را بسیار مهم عنوان کرد و افزود: عده‌ای همواره به دنبال سازش با ایادی شیطانند اما ما معتقدیم همانگونه که امام امت و رهبر انقلاب بارها فرمودند تنها راه محو رژیم جعلی اسرائیل و آزادی قدس شریف مقاومت و مبارزه است.

امام جمعه دامغان در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت 10 تیرماه روز صنعت و معدن و نام‌گذاری سال جاری با عنوان اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل و قدردانی از تلاش‌های دست‌اندکاران این بخش در شهرستان دامغان، گفت: دامغان با داشتن یک شهرک و دوناحیه صنعتی و دارا بودن 159 واحد صنعتی دارای پروانه بهره‌برداری باید با حمایت مسؤولان و بخش خصوصی شرایطی بسیار بهتر از حال حاضر را در این حوزه تجربه کند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینیان دامغان را از مستعد‌ترین شهرهای کشور در حوزه معادن برشمرد و خاطر‌نشان کرد: از بین 46 ماده معدنی موجود 24 نوع در شهرستان دامغان وجود دارد و قابل اکتشاف و بهره‌برداری است، 119 معدن از 537 معدن استان سمنان در این شهرستان واقع شده اما متآسفانه 25 درصد معادن دامغان تعطیل و 75 درصد دیگر نیز نیمه تعطیل هستند.

وی با تأکید بر ضرورت تشکیل کارگروه حل مشکلات بخش صنعت و معدن شهرستان دامغان و تأسیس شعبه بانک صنعت و معدن در این شهرستان اضافه کرد: امیدواریم نماینده جدید مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با همکاری دیگر مسئولان شهرستان حل مشکلات بخش معدن، آب روستایی و اشتغال جوانان را در اولویت دستور خود قرار دهند.

کد مطلب: 390692